Oto kontroler przyszłości? Sony stworzyło projekt pada PlayStation z lewitującym ekranem

Oto kontroler przyszłości? Sony stworzyło projekt pada PlayStation z lewitującym ekranem

W przeszłości nie brakowało nietypowych pomysłów na kontroler do gier. Do takich z pewnością zalicza się projekt pada PlayStation z lewitującym wyświetlaczem. Oto sprzęt przyszłości?

Sony zaprezentowało futurystyczny kontroler PlayStation podczas spotkania poświęconego strategii firmy. Producent wykorzystał to coroczne wydarzenie do zdefiniowania swojej „Wizji kreatywnej rozrywki”, którą opisuje jako długoterminową wizję tego, gdzie „chce być za 10 lat, mając na uwadze przyszły postęp technologiczny”. Jednym z jej owoców ma być kontroler do gier z ekranem unoszącym się nad samym urządzeniem.

Sony w ramach strategii przyszłości zaprezentowany na firmowym spotkaniu kontroler z unoszącym się wyświetlaczem.

Oto kontroler przyszłości? Sony stworzyło projekt pada PlayStation z lewitującym ekranem
 

Film, który można obejrzeć poniżej, zawiera krótkie spojrzenie na futurystyczny kontroler do gier używany do sterowania postacią szybującą w przestrzeni. „Za dziesięć lat będziemy żyć w bardziej wielowarstwowym świecie, w którym rzeczywistości fizyczne i wirtualne nakładają się na siebie bez granic” – czytamy w oficjalnym opisie dołączonym do materiału.

„Jeśli Sony, jako firma zajmująca się kreatywną rozrywką, w przyszłości wypełniłaby świat nowym Kando, jaką wartość empiryczną zaoferowalibyśmy, aby tak się stało? Aby odpowiedzieć na to pytanie, opracowaliśmy prototyp w ramach koncepcji Wizji kreatywnej rozrywki. Wyobrażając sobie wizję przez pryzmat kreatywności i technologii Sony, przedstawiamy przyszłość jako przedłużenie naszego dzisiejszego życia”.

Sony podało trzy etapy, na które składa się jego wizja kreatywnej rozrywki: 

  • Wykorzystanie technologii w celu uwolnienia kreatywności twórców na całym świecie, wykraczającej poza wymiary fizyczne, wirtualne i czasowe
  • Łączenie różnorodnych ludzi i wartości ponad granicami w celu wspierania tętniących życiem społeczności
  • Razem z twórcami tworzyć ekscytujące doświadczenia bogate w narrację, które wykraczają poza wyobraźnię i rozpowszechniamy je jako nowe punkty styku dla Kando na całym świecie

W wywiadzie opublikowanym podczas dzisiejszego spotkania strategicznego Sony dyrektor kreatywny Uncharted 4 i Last of Us Neil Druckmann powiedział, że kolejny tytuł Naughty Dog może „na nowo zdefiniować mainstreamowe postrzeganie gier”.

Jeśli chodzi o kontroler z lewitującym wyświetlaczem to na razie jedynie wizja Sony i nie oznacza, że kiedykolwiek zostanie zrealizowana. Granie na opisanym sprzęcie byłoby z pewnością ciekawym doświadczeniem.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oto kontroler przyszłości? Sony stworzyło projekt pada PlayStation z lewitującym ekranem

 0