Oto nowy sposób nakładania pasty termoprzewodzącej. Wystarczy zdjąć papierek

Oto nowy sposób nakładania pasty termoprzewodzącej. Wystarczy zdjąć papierek

Firma Thermalright widocznie chce ułatwić proces nakładania pasty termoprzewodzącej. Ich ofertę rozszerzył bowiem nowy "aplikator". Dzięki niemu w łatwy sposób można nałożyć pastę na desktopowe procesory Intela oraz AMD.

Nowy sposób aplikacji pasty termoprzewodzącej

Entuzjastom sprzętu komputerowego nie trzeba tłumaczyć, jak duże znaczenie ma pasta termoprzewodząca. Ważna jest nie tylko regularna wymiana, czy sam wybór pasty, ale również sposób jej nakładania. Za dużo - źle. Za mało - też źle. Temat samej aplikacji był niejednokrotnie poruszany. Pytania o prawidłowy sposób nakładania ze strony osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze składaniem komputerów wciąż pojawiają się w sieci. Ziarnko grochu, metoda na "X", a może pionowa lub pozioma kreska? A może lepiej jest zrobić użytek z dołączanej do pasty szpatułki?

Zamiast wyciskać pastę z tradycyjnej tubki, czy jak kto woli strzykawki, tutaj po prostu nakładamy gotową już warstwę na stopę chłodzenia stykającą się z IHS procesora i pozbywamy się papierka.

Aby nieco ułatwić to zadanie, firma Thermalright stworzyła gotowy aplikator Heilos. W zasadzie słowo "aplikator" zostało tutaj chyba użyte na wyrost bo sam produkt to nic innego jak pasta termoprzewodząca umieszczona między folijką i papierkiem. Zamiast wyciskać pastę z tradycyjnej tubki, czy jak kto woli strzykawki, tutaj po prostu nakładamy gotową już warstwę na stopę chłodzenia stykającą się z IHS procesora i pozbywamy się papierka.

Przewodność cieplna, kompatybilność oraz cena

Produkt dostępny jest w dwóch wersjach: jedna dla procesorów Intela  (30 x 40 x 0,2 mm) i druga dla układów AMD (40 x 40 x 0,2 mm). W przypadku Intela wsparcie ogranicza się do CPU na podstawki LGA115X/1200/1700, a w przypadku AMD do procesorów na AM4 oraz AM5. Przewodność cieplna tej pasty wynosi 8,5 W/mk. I chociaż na rynku dostępne są lepsze produkty, z większością konsumenckich procesorów bez OC, nowość od Thermalright powinna dawać sobie radę.

Jeśli chodzi o cenę, to ta oscyluje wokół 4-5 dolarów, czyli w granicach 20 złotych. Jak na jednorazową aplikację to trochę dużo. Nowy sposób nakładania pasty termoprzewodzącej pokazał już wcześniej na przykład Cooler Master, wprowadzając serię MasterGel. Wydaje się jednak, że to klasyczna strzykawka wciąż jest najpopularniejszym rozwiązaniem.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oto nowy sposób nakładania pasty termoprzewodzącej. Wystarczy zdjąć papierek

 0