Oto Radeon RX 6750 GRE w customowej wersji Aurora od Sapphire

Oto Radeon RX 6750 GRE w customowej wersji Aurora od Sapphire

Jak zauważył portal VideoCardz, Radeon RX 6750 GRE doczekał się kolejnej niereferencyjnej wersji. Znany producent kart graficznych, Sapphire, postanowił ujawnić model Aurora, który bez wątpienia przyciągnie niejedną parę oczu. To 3-wentylatorowa konstrukcja z niebieskim wykończeniem, która została fabrycznie podkręcona.

Sapphire wprowadza nowego Radeona RX 6750 GRE

Firmy Sapphire chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Oferta tego producenta kart graficznych powiększyła się właśnie o kolejny autorski model. Jest nim Radeon RX 6750 GRE w odsłonie Aurora. Już samo GPU wykorzystywane do produkcji tego modelu jest w pewnym sensie wyjątkowe. Karty graficzne Radeon z dopiskiem "GRE" są bowiem stworzone wyłącznie na rynek chiński (choć od tej reguły pojawiły się już pewne wyjątki). Oznacza to, że tytułowego modelu Aurora nie odnajdziemy w naszej części świata.

Zamiast standardowych dla referencyjnej wersji 2000 MHz, Sapphire postanowił ustawić taktowanie VRAM-u na 2250 MHz.

Sapphire Radeon RX 6750 GRE Aurora

A co takiego w ogóle tracimy przez dostępność wyłącznie w Chinach? Radeon RX 6750 GRE Aurora to 2,5-slotowa konstrukcja mierząca 310 x 128 x 51 mm. Zasilana jest za pomocą dwóch przewodów 8-pin + 6-pin. Za pasywną część chłodzenia odpowiada tutaj dość pokaźnych rozmiarów radiator podzielony na 2 części. Zgromadzone na nim ciepło rozprasza natomiast zestaw 3 wentylatorów. Charakterystyczną częścią tego modelu jest bez wątpienia jego osłona utrzymana w niebieskiej kolorystyce z akcentami mającymi imitować ścieżki umieszczane na płytkach drukowanych.

Taktowanie i cena

Samo GPU taktowane jest zegarem 2475 MHz w trybie gry oraz 2585 MHz w trybie boost. Pokuszono się tutaj o fabryczny overclocking pamięci. Zamiast standardowych dla referencyjnej wersji 2000 MHz, Sapphire postanowił ustawić taktowanie VRAM-u na 2250 MHz. Zawsze coś, choć raczej te dodatkowe 250 MHz nie wpłynie drastycznie na końcową wydajność. Będąc już w temacie należy dodać, że omawiana karta to wersja z 12 GB pamięci. Jest to ważne, ponieważ AMD wypuściło również wariant z nieco mniejszym, 10-gigabajtowym VRAM-em.

Radeon RX 6750 GRE Aurora jest już dostępny w sprzedaży w Chinach. Jego cena wynosi 2699 RMB, co jest kwotą wyższą o około 13,5% względem MSRP (2379 RMB). W bezpośrednim przeliczeniu 2699 RMB daje 1535 złotych.

Kilka dni temu pisaliśmy o pojawieniu się Radeona RX 7900 GRE w hiszpańskim oraz rumuńskim sklepie jako samodzielnego produktu. Daje to niewielki szanse, że jakimś sposobem także RX 6750 GRE Aurora może pojawi się poza rynkiem chińskim. Być może nie jako sprzęt DIY, ale chociaż na pokładzie gotowego już zestawu komputerowego.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oto Radeon RX 6750 GRE w customowej wersji Aurora od Sapphire

 0