Oto wymagania Halo Wars 2 na PC; beta rusza 20 stycznia

Oto wymagania Halo Wars 2 na PC; beta rusza 20 stycznia

Halo Wars 2 to najnowsza strategia czasu rzeczywistego Creative Assembly, twórców Total War i Alien: Isolation. Jej premiera odbędzie się w przyszłym miesiącu, a tymczasem poznaliśmy wymagania sprzętowej wersji PC, a developerzy zapowiedzieli także multiplayerową betę, która rozpocznie się wkrótce.

Halo Wars 2 to gra ekskluzywna na Windows 10 (wersja 64-bit). Jej minimalne wymagania sprzętowe to procesor drugiej generacji Intel Core i5-2500 o taktowaniu 3,3 GHz bądź AMD FX-4350 (Vishera - 4,2 GHz) i karta graficzna Intel HD 4000 bądź AMD Radeon HD 7750. Oprócz tego należy posiadać 6 GB RAM i 25 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym. Dla optymalnych doznań zaleca się Intel Core i5-4690K (Devil's Canyon - 3,5 GHz) bądź AMD FX-8350 (Vishera - 4,0 GHz) i GPU Nvidia GeForce GTX 1060 bądź AMD Radeon RX 480. Poza tym przy rekomendowanych wymaganiach Microsoft radzi wyposażyć się w 8 GB RAM.

Testy beta gry rozpoczną się 20 stycznia (na Xbox One i PC) i będą trwały 10 dni - do dyspozycji zostanie oddany multiplayerowy tryb Blitz, wprowadzający do rozgrywki elementy karcianki. Nie budujemy w nim armii w tradycyjny sposób, lecz korzystamy z powierzonych nam 12 losowych kart. W zmaganiach wieloosobowych w tym trybie może brać udział do 6 osób w dwóch drużynach 3vs3. W finalnej wersji będzie dostępna także wariacja Blitz dla pojedynczego gracza przeciwko komputerowi - Firefight.

Halo Wars ukaże się 21 lutego na Xbox One i Windows 10 PC w ramach inicjatywy Xbox Play Anywhere, dzięki której kupując kopię cyfrową otrzymamy jednocześnie dostęp do gry na obydwu platformach, wraz z pełną kompatybilnością zapisanych stanów gry.  Wcześniej w tym tygodniu Microsoft ogłosił, że THQ Nordic przygotowało edycję pudełkową gry - Deluxe Edition. Da ona wcześniejszy dostęp do gry, a także zawiera zremasterowaną pierwszą część z podtytułem Definitive Edition.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oto wymagania Halo Wars 2 na PC; beta rusza 20 stycznia

 0