Otwarte beta testy GeForceNOW – czyli jak grać w nowości na starym sprzęcie

Otwarte beta testy GeForceNOW – czyli jak grać w nowości na starym sprzęcie

Jestem pewien, że są wśród Was osoby, które jako gracze muszą zmagać się ze starym sprzętem. To z pewnością udręka odpalać Wiedźmina 3 na leciwej karcie i widzieć 20 kl./s - z pomocą przychodzi GeForce NOW.

Nie ma co się oszukiwać, rynek kart graficznych ostatnimi czasy mocno się zmienił — za najlepsze egzemplarze przyjdzie nam zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Co za tym idzie, nie każdy może sobie pozwolić na najwyższą wydajność w ulubionych tytułach. Na szczęście z myślą o tym pracownicy Nvidii otwierają projekt GeForce NOW. Jest to system, który włączony nawet na słabszych komputerach, pozwoli na granie w nowe, bardzo wymagające tytuły bez problemów technicznych i wydajnościowych. Technologia działa na zasadzie odpalenia gry na maszynach Nvidii, po czym strumieniowania jej na komputery użytkowników. Tak działa to w teorii – co pokazuje praktyka? Czas przyjrzeć się trwającej otwartej becie.

Otwarta Beta GeForce NOW – przegląd innowacyjnego pomysłu dla posiadaczy słabszych komputerów

Warto postawić sobie kluczowe pytanie – czy GeForce NOW jest równie dobre, co rozgrywka na własnym, średniej bądź wysokiej klasy sprzęcie? Niestety nie. Czy jest wystarczające, aby zadowolić graczy? Jak najbardziej tak. Już pierwsze chwile robią naprawdę wyśmienite wrażenie, czas instalacji tytułów ważących nawet powyżej 50 GB jest naprawdę krótki – wszystko odbywa się na lokalnych serwerach NVIDII bez większych problemów, jednak cała magia dzieje się nieco później. W zależności od naszego łącza zostaniemy poinformowani o ewentualnych opóźnieniach czy spadkach wydajności, bo w końcu w owej technologii to właśnie połączenie pomiędzy nami a serwerownią gra kluczową rolę. Zasada jest więc prosta – im lepsze łącze, tym bardziej płynna rozgrywka, wystarczy jednak nawet zwykłe 30 MB downloadu i około 3 MB uploadu, aby móc normalnie pograć. Spadki są zazwyczaj niewielkie, a rozgrywka niezwykle przyjemna. Bez problemu odpalimy wszystkie interesujące nas tytuły w 60 kl./s. Jeżeli chcesz więc przekształcić swój komputer w prawdziwą maszynę do grania, możesz to zrobić za niewielkie pieniądze – jest to idealna opcja, aby poczekać na stabilizację cen kart graficznych. Przetestujcie sami GeForce NOW w otwartej becie, wchodząc tutaj.
 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Otwarte beta testy GeForceNOW – czyli jak grać w nowości na starym sprzęcie

 0