Outer Worlds na Nintendo Switch opóźnione przez koronawirusa

Outer Worlds na Nintendo Switch opóźnione przez koronawirusa

Private Division, wydawca gry Outer Worlds potwierdził, że wersja na konsolę Nintendo Switch zostanie opóźniona z powodu wpływu koronawirusa na twórców gry. Wersja The Outer Worlds produkcji studia Obsidian w wersji na Switch jest obsługiwana przez azjatyckiego dewelopera - studio Virtuos. Gra miała zostać wydana na platformie Nintendo w przyszłym miesiącu, ale jej premiera została przesunięta na bardziej odległy termin. Według wydawcy Private Division, decyzja o opóźnieniu gry została podjęta, aby dać zespołowi wystarczająco dużo czasu, by właściwie ukończyć grę. Studio Virtuos jest obecnie zamknięte z powodu wybuchu wirusa koronawirusa.

Outer Worlds w wersji na konsolę Nintendo Switch zostało przeniesione na bliżej nieokreśloną przyszłość. Studio dewelopera jest zamknięte przez koronawirusa. 

"Opóźniamy The Outer Worlds na Nintendo Switch z powodu koronawirusa wpływającego na zespół Virtuos pracujący nad portem, aby zapewnić im wystarczająco dużo czasu na zakończenie rozwoju" - pisze wydawca na Twitterze. "W kwestii wyjaśnienia - z zespół w Virtuos jest wszystko w porządku, ale jak na razie ich biuro pozostaje zamknięte. Współpracujemy z zespołem w celu ustalenia zaktualizowanego harmonogramu rozwoju i wkrótce udostępnimy więcej informacji na temat nowej daty premiery" - dodał Private Division.  Gra początkowo miała być wydana wyłącznie w wersji cyfrowej, ale Virtuos i Private Division potwierdziły teraz wydanie gry RPG również na kartridżu.

Virtuos ogłosiło, że będzie pracować nad portem The Outer Worlds na Nintendo Switch w sierpniu ubiegłego roku. "Virtuos jest podekscytowane, że jest oficjalnym partnerem odpowiedzialnym za adaptację najnowszej produkcji Obsidian Entertainment - The Outer Worlds na Nintendo Switch!" - napisał deweloper. The Outer Worlds jest już dostępne na Xbox One, PC i PlayStation 4. Wersja Switch zostanie wydana w przyszłości. To kolejny przykład gdy epidemia koronawirusa dotyka branżę gier i elektroniki. Wielu wystawców odwołało udział w targach MWC 2020, a liczne firmy pozostają zamknięte w tym jeden z największych producentów podzespołów jak Foxconn, co może mieć wpływ na wielu gigantów jak Apple.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Outer Worlds na Nintendo Switch opóźnione przez koronawirusa

 0