Outriders - zobaczcie nową grę od People Can Fly

Outriders - zobaczcie nową grę od People Can Fly

Polskie studio People Can Fly opublikowało nowy zwiastun swojej nadchodzącej gry zatytułowanej Outriders. Tytuł ten zmierza zarówno na obecną generacją konsol, jak i next-geny, czyli PS5 oraz Xbox Series X, a także pecety. Jest to kooperacyjny shooter RPG dla od jednego do trzech graczy, z opcją szybkiego wskoczenia i wyskoczenia z rozgrywki. Jego akcja osadzona będzie w futurystycznym uniwersum w klimacie mrocznego science-fiction, w którym to ludzkość porzuciła Ziemię w poszukiwaniu nowego domu, który jak jej się zdawało odnalazła na Enoch. Okazało się jednak, że globalne wydarzenie przypominające burze, które nazwano Anomaliami, zmusiły ludzkość do przejścia w stan krio-zawieszenia i przeczekania tej burzy. Po przebudzeniu, ludzie zaczęli odkrywać w sobie niezwykle moce, które jednak zabijają ich ludzkość i przemieniają w coś innego. Fabuła może nie jest więc wybitnie oryginalna i miejscami mocno kojarzy się z Anthem, ale zobaczymy jak wyjdzie w ostatecznym rozrachunku.

Outriders to kooperacyjny shooter RPG dla od jednego do trzech graczy, w klimacie mrocznego science-fiction.

People Can Fly zdradza, że w grze będziemy tworzyć swoich własnych Outriderów, którzy rozpoczynają podróż przez wrogą planetę. Twórcy obiecują także bogatą historię i zróżnicowany świat, zawierający slumsy, ubogie miasta, lasy, góry i pustynie, które przemierzać będziemy w poszukiwaniu tajemniczego sygnału. Spodziewać mamy się także zróżnicowanego arsenału oraz nadnaturalnych zdolności, choć nie zdradzono jeszcze dokładnej natury świata i systemów rządzących w Outriders (otwarty świat? quasi otwarty świat?). Gra zadebiutować ma pod koniec tego roku, wraz z nowymi konsolami, więc wkrótce możemy spodziewać się nowych szczegółów. Już za niecałe dwa dni odbyć ma się specjalny stream z prezentacją gry (czwartek 21:00), a na jej oficjalnie stronie znajdziecie licznik odmierzający czas do tego wydarzenia.

Warto przypomnieć, że People Can Fly to doświadczona ekipa, która doskonale wie, jak się robi dobre gry. Polskie studio założone zostało w lutym 2002 roku przez Adriana Chmielarza, Andrzeja Poznańskiego i Michała Kosieradzkiego a jego historia jest nieco pokrętna, bo najpierw było ono niezależne, później zostało wykupione przez Epic Games i przemianowane na Epic Games Poland, by ostatecznie w 2015 roku ponownie wrócić do pierwotnej nazwy i pełnej niezależności. W międzyczasie jednak wypuściło kilka hitów, jak Painkiller z 2004 roku, Gears of War: Judgment czy Bulletstorm, więc raczej nie musimy obawiać się aspektu shootera w Outriders. Pytanie tylko, czy wystarczy to, żeby przebić się przez zapowiedziane na ten rok hity i produkcje, które z pewnością towarzyszyć będą premierze konsol nowej generacji. Czas pokaże, tymczasem nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na czwartkowy live stream.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Outriders - zobaczcie nową grę od People Can Fly

 0