Overwatch 2 i Diablo 4 bez szans na premierę w tym roku

Overwatch 2 i Diablo 4 bez szans na premierę w tym roku

Nie mamy dobrych wieści dla fanów gier Blizzarda. Jak potwierdził bowiem właśnie wydawca Activision Blizzard, w tym roku praktycznie nie ma szans na premierę Overwatch 2 i Diablo 4. W trakcie prezentacji wyników finansowych za czwarty kwartał zeszłego roku, przedstawiciel firmy nie był w stanie podać nawet przybliżonej daty premiery obu tych produkcji. Jest to o tyle rozczarowujące, że zarówno Overwatch 2 i Diablo 4 były zapowiedziane na BlizzCon 2019, więc minęło już całkiem sporo czasu od ich ujawnienia. Z drugiej strony jednak, producent w trakcie ich prezentacji podkreślał, że obie produkcje są jeszcze na wczesnym etapie.    

Activision Blizzard potwierdziło, że w tym roku  nie ma szans na premierę Overwatch 2 i Diablo 4.

Przypominamy, że Overwatch 2 doda fabularne misje kooperacyjne, nowe mapy, nowy tryb, który przypomina tug-of-war oraz przynajmniej jedną nową postać (Sojourn). Co więcej, wszyscy bohaterowie doczekają się wizualnego odświeżenia, a gracze otrzymają nowy interfejs użytkownika. Wiadomo również, że gra zmierza na PC, PS4, Xbox One i Nintendo Switch, ale prawdopodobnie doczeka się też oficjalnego wydania na nową generację, czyli PS5 i Xbox Series X/S. Diablo 4 to zaś kolejna odsłona popularnej izometrycznego action RPG, która również opracowywana jest na konsole i PC. Kontynuacja Diablo 3 rozgrywać ma się wiele lat po wydarzeniach z tej odsłony, a twórcy opisują „czwórkę” jako powrót do gotycko-średniowiecznych korzeni. Jak na razie potwierdzono tylko trzy klasy, a mianowicie: barbarzyńcę, druida i czarodziejkę. 

Blizzard może ujawnić więcej informacji na temat obu gier na Blizzconline 2021, czyli wirtualnym konwencie, który odbędzie się 19-20 lutego. Activision to również właściciel marki Call of Duty i tutaj fani nie mają powodów do obaw, gdyż firma potwierdziła, że w tym roku doczekamy się kolejnej odsłony serii. w raporcie o wynikach Activision Blizzard za czwarty kwartał 2020 r. możemy przeczytać: „Robimy znaczne postępy w stosunku do naszego planu rozwoju innych kluczowych własności intelektualnych, które spodziewamy się, że napędzać będą dalszy wzrost w 2022 r. i w dalszej perspektywie”. Wygląda więc na to, że Activision zamierza stawiać przede wszystkim na znane marki, choć liczymy na to, że gigant ma w zanadrzu także jakieś niespodzianki. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Overwatch 2 i Diablo 4 bez szans na premierę w tym roku

 0