Overwatch 2 najgorzej ocenianą grą na Steam

Overwatch 2 najgorzej ocenianą grą na Steam

Overwatch 2 zadebiutował na Steam i z miejsca został zbombardowany negatywnymi recenzjami, które wpłynęły na ocenę ogólną gry. Jak się okazuje działanie graczy doprowadziło do tego, iż jest to najgorzej oceniana produkcja na platformie Valve.

Overwatch 2 najgorzej ocenianą grą na Steam

Czy można zacząć gorzej niż Overwatch 2? Takie pytanie zapewne zadaje sobie Blizzard, który jest w szoku po zalaniu jego tytułu negatywnymi recenzjami. Choć nie jest to wybitna strzelanka to po premierze w 2022 roku nie została odebrana aż tak kiepsko jak na platformie Valve. Gra zdobyła niechlubne miano najgorzej ocenianej produkcji na Steam, wyprzedzając takich konkurentów jak War of the Three Kingdoms, Flatout 3: Chaos & Descrution i Identity. Według serwisu Steam250.com pokazującego najgorzej oceniane tytuły w serwisie Valve, Overwatch 2 znajduje się teraz na szczycie listy dzięki łącznemu wynikowi użytkowników 0,96 przy zaledwie 10% pozytywnych ocen.

Overwatch 2 po fali negatywnych recenzji stał się najgorzej ocenianą grą na Steam.

Overwatch 2 najgorzej ocenianą grą na Steam

Od czasu pojawienia się na Steamie w czwartek Overwatch 2 zgromadził nieco ponad 95 000 recenzji, z czego 86 000 było negatywnych. To przytłaczająca większość, jednak dla części osób taka fala krytyki jest niezrozumiała. Wiele krytycznych opinii dotyczyła osłabionych bohaterów, braku nowej treści czy błędów.

Do tego agresywna polityka monetyzacji w Overwatchu 2 – coś, z czym Blizzard jest zaznajomiony i co wywołało reakcję w przypadku Diablo Immortal – jest również punktem spornym dla recenzentów. „Ludzie, którzy tworzą pornografię Overwatch, pracują ciężej niż ludzie, którzy odpowiadają za grę Overwatch” – stwierdza recenzja uznana za najbardziej pomocną według użytkowników Steam.

Gracze krytykują, ale grają w Overwatcha 2

Szczególnie irytująca jest decyzja Blizzarda o anulowaniu trybu kooperacji Hero-Player-versus-Enemy w Overwatch 2. Zaskakujący ruch, biorąc pod uwagę, że tryb był jednym z oryginalnych elementów gry. Blizzard wydał trzy misje fabularne w ramach pakietu Overwatch 2: Invasion, ale cena 15 USD nie zachęca ludzi do kupna tego zestawu.

Pomimo negatywnego nastawienia wciąż jest mnóstwo ludzi grających w Overwatch 2. SteamDB podaje największą liczbę równoczesnych graczy w ciągu ostatnich 24 godzin na poziomie 71 406, podczas gdy peak wyniósł 75 608. Ponadto jest to 16. najczęściej grana gra Steam.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Overwatch 2 najgorzej ocenianą grą na Steam

 0