Overwatch 2 trafił na Steam i z miejsca został zbombardowany negatywnymi recenzjami

Overwatch 2 trafił na Steam i z miejsca został zbombardowany negatywnymi recenzjami

Overwatch 2 zadebiutował na Steam, aczkolwiek Blizzard nie będzie wspominał tego początku miło, a to ze względu na zalew negatywnych recenzji wystawionych grze. Co jest przyczyną takiej porażki na platformie Valve?

Overwatch 2 zalany na Steam negatywnymi recenzjami

Overwatch 2 premierę miał pod koniec 2022 roku, lecz w przypadku PC był dostępny wyłącznie w Battle.net. Teraz sieciowa strzelanka trafiła na Steam i z miejsca została skrytykowana przez graczy. W chwili pisania wiadomości wystawiono ponad 47 tysięcy recenzji, z czego większość jest zdecydowanie negatywnych. Warto wspomnieć, że liczba złych ocen zwiększyła się w ciągu kilku godzin i będzie zapewne rosnąć dalej. Statystyki Steam mówią, że tylko około 14% recenzji przesłanych przez użytkowników pozostaje pozytywnych, a wielu graczy korzysta z okazji, aby skrytykować fakt, że gra jest darmowa. Krytykowane są też misje fabularne dodane do Overwatcha 2.

Overwatch 2 trafił na Steam i z miejsca został zbombardowany negatywnymi recenzjami.

„Gra jest zabawna, nadal czuję w niej doświadczenie, które tak bardzo kocham, jest po prostu zniszczona przez tak natrętną chciwość, że nie mogę jej nikomu polecić” – pisze jeden z użytkowników Steam. Według danych SteamDB aktualnie na serwerach przebywa 51 tysięcy graczy, natomiast w peaku było ich przeszło 75 tysięcy.

Nie wiadomo czy bombardowanie negatywnymi recenzjami będzie się utrzymywać lub Overwatch 2 zyska więcej pozytywnych opinii. Z pewnością nie jest to udana premiera dla Blizzarda, który liczył na bardziej pozytywny odzew. Overwatch 2 to pierwsza z gier, które Blizzard Entertainment planuje wydać na Steamie.

Gracze nadal muszą łączyć się z kontem Battle.Net, aby grać w grę, tak jak ma to miejsce na wszystkich takich przypadkach. Wraz z udostępnieniem tytułu na Steam ruszył nowy sezon w Overwatchu 2, w ramach którego dodano trzy pierwsze misje kampanii fabularnej. Jednak, jak ogłoszono w czerwcu, dostęp do tych misji można uzyskać tylko po zakupie zestawu Overwatch 2: Inwazja za 15 USD. Decyzją deweloperów rozczarowanych jest sporo graczy, co zapewne również przyczyniło się do kiepskiego odbioru produkcji na platformie Valve.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Overwatch 2 trafił na Steam i z miejsca został zbombardowany negatywnymi recenzjami

 0