Overwatch dostanie funkcję crossplay

Overwatch dostanie funkcję crossplay

Overwatch dostaje wyczekiwaną przez graczy funkcję crossplay umożliwiającą wspólne granie z użytkownikami z różnych platform sprzętowych. Blizzard rozpoczyna testy tej funkcji i skorzystają z niej posiadacze wszystkich platform, na które trafiła produkcja - PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. Finalnie rozgrywka międzyplatformowa zostanie wprowadzona 22 czerwca w ramach aktualizacji. Z tej okazji deweloperzy rozdadzą wszystkim po jednej złotej skrzynce do otwarcia. Jednocześnie system progresji nie będzie wdrożony od razu, a studio planuje udostępnić go w przyszłości. Gracze z konsol muszą ponadto połączyć swoje główne konta z profilem Battle.net (jeśli go nie posiadają, to należy je założyć). Cross play nie działa też w trybie rywalizacji w efekcie gracze z komputerów będą dobierani do innej niż pozostali puli w celu wyrównania szans.

Overwatch dostaje wyczekiwaną przez graczy funkcję crossplay umożliwiającą wspólne granie z użytkownikami z różnych platform sprzętowych.

Niewątpliwie wprowadzenie crossplayu to dobra, ale spóźniona decyzja Blizzarda. Jego obecność nie dziwi zważywszy, iż system funkcjonuje w innych grach sieciowych m.in. Apex Legends czy Call of Duty: Warzone. Oczywiście są plusy, jak i minusy takiego rozwiązania, a do jednych z nich zalicza się granie z kompanami korzystającymi z gamepada, którzy mierzą się z przeciwnikami grającymi na klawiaturze oraz myszce. Overwatch swój najlepszy okres ma już za sobą, chociaż w grę nadal gra grupa wiernych fanów, to o dawnych wynikach przynajmniej na ten moment może zapomnieć. Blizzard pracuje nad kontynuacją tytułu, która nie zadebiutuje w tym roku. Jedną z nowości jest system tworzenia drużyn, który nie pozwala już dobierać sześciu graczy, tylko pięciu. Dzięki temu tanki przejdą dużą zmianę zapewniającą większą przydatność podczas walki.

Do tego pojawi się nowa technologia pozwalająca projektować lepsze mapy niż w jedynce. Jak wyjaśnił Fabien Christin odpowiedzialny za owe rozwiązanie, Environment States to metoda na wprowadzenie dynamicznej pogody uzupełniającej lokację. Całość wykorzystuje np. oświetlenie oraz efekty dźwiękowe, które da się udostępnić na różnych mapach. Environment States skróci czas ładowania gry i finalną wielkość plików instalacyjnych. Z ekipy odpowiedzialnej za Overwatcha 2 odszedł jakiś czas temu Jeff Kaplan, czyli ojciec tej serii. Nie wpłynie to na projekt, który zostanie dokończony przez ekipę, której przewodzi Aaron Keller.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Overwatch dostanie funkcję crossplay

 0