Padł kolejny rekord kryptowaluty - Bitcoin wart ponad 6100 USD!

Padł kolejny rekord kryptowaluty - Bitcoin wart ponad 6100 USD!

Kryptowaluta “Bitcoin” wprowadzona w 2009 roku z dnia na dzień zyskuje coraz większą grupę zainteresowanych jej losami. W tym tygodniu padł kolejny rekord w wyniku, którego wartość jednego Bitcoina wyniosła aż 6100 dolarów!

Kilka miesięcy temu, a dokładnie 14 sierpnia 2017 roku doszło do potężnego skoku wartości Bitcoina. Wówczas kryptowaluta w spektakularny sposób przekroczyła granicę 4 000 dolarów! Z pierwszych komentarzy dla tej sytuacji wynikało, że inwestorzy zastanawiali się kiedy bitcoinowa bańka pęknie. Podobnie można by rzec także dzisiaj, a każdy kto zainwestował w Bitcoina jeszcze kilka tygodni temu ma teraz możliwość jego sprzedaży z 50-procentowym zyskiem! Powodem nagłego wzrostu ceny za jednego Bitcoina według CNBC jest zbliżający się podział kryptowaluty z którego wyodrębniony zostanie tak zwany Bitcoin Gold. Od zwykłego Bitcoina będzie się on różnił algorytmem, który do wydobywania będzie wymagał zaangażowania tylko i wyłącznie koparek opartych na GPU, co nie jest wcale taką istotną zmianą dla kryptowalutowych kopaczy.

Jeśli wzrost kryptowaluty się utrzyma to w 2021 roku jej wartość może przekroczyć 100 000 dolarów

W tej sytuacji trudno się dziwić, że na różnego rodzaju forach informatycznych coraz częściej pojawiają się pytania dotyczące tak zwanych koparek do kryptowalut. W gruncie rzeczy są to specjalne komputery, które za sprawą dużej ilości wykorzystywanych kart graficznych dysponują pokaźną mocą obliczeniową. W chwili obecnej inwestycja w wydobywanie Bitcoina zdaje się być w miarę opłacalną decyzją, ale przy tym warto się liczyć również z podwyższoną opłatą za prąd. Co prawda domowa kopalnia nie jest w stanie doprowadzić nas do natychmiastowego bankructwa lecz trzeba zaznaczyć, że w większych zestawieniach kopalnie Bitcoin zużywają więcej energii elektrycznej niż państwa takie, jak na przykład Syria, czy Islandia czego dowodem jest powyższy wykres.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Padł kolejny rekord kryptowaluty - Bitcoin wart ponad 6100 USD!

 0