Palit GeForce GTX 1650 KalmX - karta graficzna z chłodzeniem pasywnym

Palit GeForce GTX 1650 KalmX - karta graficzna z chłodzeniem pasywnym

Producent ujawnił kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1650 KalmX wyposażoną w duży radiator, który chłodzi pasywnie GPU. Warto podkreślić, że rzeczone rozwiązanie zapewnia odpowiednią ciszę tak bardzo pożądaną przez każdego użytkownika komputera. Palit GeForce GTX 1650 wykorzystuje oczywiście wielokrotnie nagradzaną architekturę NVIDIA Turing. Zgodnie z dostępną informacją układ oferuje dwukrotnie większą wydajność niż GeForce GTX 950 oraz do 70 procent większą niż GTX 1050. Znacząco usprawniona karta graficzna umożliwia również efektywniejsze przetwarzanie skomplikowanej grafiki. Moc pobierana przez kartę Palit GeForce GTX 1650 to 75 W, co w kategoriach wydajności energetycznej jest wynikiem lepszym od rezultatów układów poprzedniej generacji.

Palit Geforce GTX 1650 KalmX to karta graficzna z chłodzeniem pasywnym.

Palit GeForce GTX 1650 KalmX - karta graficzna z chłodzeniem pasywnym

Palit GeForce GTX 1650 KalmX posiada radiator korzystający z dwóch pokrytych niklem ciepłowodów z kolei miedziana podstawa zapewnia optymalne przenoszenie ciepła z GPU do radiatora wykorzystując do tego właśnie ciepłowody. Cechą szczególną jest w tym przypadku spora powierzchnia oddawania ciepła dzięki dużej ilości niklowanych żeber wspomnianego radiatora. Co równie ważne sama karta nie wymaga dodatkowego zasilania i sprawdzi się w komputerach o małych gabarytach. Jeśli chodzi o specyfikację techniczną mamy tu do czynienia z 4 GB jednostką wykorzystującą typ pamięci GDDR5. Jej szybkość wynosi 8 Gbps zaś przepustowość to 128 GB/sec. Ponadto zegary grafiki są ustawione na poziomie 1485 MHz. Kartę wyposażono w złącza: PCI-E 3.0 x 16 oraz HDMI 2.0b.

Premiera Palit GeForce GTX 1650 KalmX odbędzie się w lutym z kolei jego cena wyniesie 739 złotych. Nie jest to jednak jedyna propozycja producenta. W ubiegłym miesiącu zaprezentował on serię kart graficznych GeForce RTX 2080 SUPER oraz RTX 2070 z serii SUPER GamingPro, które posiadają cichsze i wydajniejsze potrójne wentylatory działające w trybie pasywnym. Należy podkreślić, iż karty GeForce RTX SUPER taktowane są wyższymi niż wersje referencyjne zegarami. Zapewnia to do 25% wyższą wydajność niż w przypadku oryginalnej serii RTX 20, jak również 6-krotnie większą wydajność niż w przypadku procesorów graficznych z serii 10 poprzedniej generacji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Palit GeForce GTX 1650 KalmX - karta graficzna z chłodzeniem pasywnym

 0