Palit GTX 1080 Ti Game Rock - pierwsza karta z czterema wentylatorami

Palit GTX 1080 Ti Game Rock - pierwsza karta z czterema wentylatorami

Firma Palit ogłosiła wprowadzenie na rynek kart graficznych nowych modeli GTX 1080Ti GameRock i GameRock Premium Edition, które wykorzystują nowatorskie chłodzenie TurboJET4, które ma znacznie lepiej schłodzić rdzeń karty niż standardowe konstrukcje chłodzeń.

W obydwu modelach od Palita, zastosowano autorski projekt płytki drukowanej, na której umieszczono układ graficzny Pascal GP102 wyposażony w 3584 rdzenie CUDA, 11 GB pamięci GDDR5X 352-bit, a za zasilanie odpowiada rozbudowana, 14-fazowa sekcja (12 faz dla GPU i 2 fazy dla pamięci). Do poprawnego działania wymagane jest podpięcie dwóch 8-pinowych wtyczek zasilających. Obydwa modele zostały fabrycznie podkręcone – wersja GameRock do 1518/1632 MHz na rdzeniu, natomiast GameRock Premium Edition do 1594/1708 MHz na rdzeniu (w obydwóch przypadkach taktowanie pamięci wynosi 11 000 MHz). Co ciekawe, do dyspozycji użytkownikom oddano także zapasowy BIOS, ale już ze standardowymi zegarami. Głównym atutem kart jest autorskie chłodzenie TurboJET4, w którym mamy dwa podwójne wentylatory w układzie anty-cyklonowym. Według producenta rozwiązanie to zapewnia zwiększenie ciśnienia powietrza przy jednoczesnym obniżeniu natężenia dźwięku.

Palit chwali się, że TurboJET4 umożliwia uzyskiwanie temperatur o 10-13 stopni Celsjusza niższych niż w kartach z dwoma wentylatorami, nawet po fabrycznym podkręceniu obu modeli GameRock.

Palit chwali się, że TurboJET4 umożliwia uzyskiwanie temperatur o 10-13 stopni Celsjusza niższych niż w kartach z dwoma wentylatorami, nawet po fabrycznym podkręceniu obu modeli GameRock. Jednocześnie system chłodzenia wytwarza rzekomo hałas o natężeniu 6 dB mniejszym. Producent zastosował aluminiowy radiator z miedzianą podstawą, a całość owiewają cztery wentylatory - jeden umieszczono nad drugim i każdy z nich obraca się w inną stronę, co pozwala jeszcze bardziej ukierunkować przepływ powietrza w kierunku radiatora. Zastosowane wentylatory wspierają technologię 0dB, więc przy mniej wymagających zastosowaniach pozostają wyłączone i nie generują hałasu. Nowy system chłodzenia wygląda bardzo ciekawie – a gdy okaże się w niezależnych testach, że zapewnienia producenta są zgodne z prawdą, to firma Palit może skusić nowych klientów do wybrania właśnie ich kart.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Palit GTX 1080 Ti Game Rock - pierwsza karta z czterema wentylatorami

 0