Palit prezentuje kartę graficzną GeForce GTX 1080 Dual OC

Palit prezentuje kartę graficzną GeForce GTX 1080 Dual OC

W ofercie firmy Palit pojawiła się nowa karta graficzna – GeForce GTX 1080 Dual OC. Ma to być flagowy model producenta, chociaż oferowany w nieco niższej cenie.

GeForce GTX 1080 Dual OC to nowa karta graficzna w ofercie firmy Palit. Jak sama nazwa wskazuje, jest to model z fabrycznie podniesionym zegarami. Częstotliwość bazowa procesora została ustawiona na 1620 MHz, dzięki czemu w trybie Boost osiąga wartość 1759 MHz. Producent zdecydował się na pozostawienie referencyjnego taktowania pamięci GDDR5X, które wynosi 10 GHz efektywnie.

Palit GeForce GTX 1080 Dual OC to model flagowy, chociaż ma być tańszy od bardziej zaawansowanych wariantów. Jest to – standardowo – model dwuslotowy z autorskim systemem chłodzenia. Składa się ono z dwóch wentylatorów, które nie są uruchamiane przy małym obciążeniu. W tym wypadku chodzi o temperaturę do 50 stopni Celsjusza. To ma się przekładać na wysoką kulturę pracy w mniej wymagających programach i systemie operacyjnym.

Producent zapewnia, że karta doskonale sprawdzi się w przypadku gier VR, ale to samo można powiedzieć o wszystkich wersjach GTX 1080. Karta oferuje trzy złącza DisplayPort 1.4, jedno HDMI 2.0b oraz jedno DVI-D. Zasilana jest przez pojedynczą wtyczkę 8-pinową. Ma także złącze SLI. Niestety, dokładna data premiery i cena nie są jeszcze znane.

Palit GeForce GTX 1080 Dual OC

Palit GeForce GTX 1080 Dual OC

Palit GeForce GTX 1080 Dual OC

Komentarze do: Palit prezentuje kartę graficzną GeForce GTX 1080 Dual OC


Ładuję...