Palm powraca na rynek z miniaturowym smartfonem

Palm powraca na rynek z miniaturowym smartfonem

Legendarna firma Palm, która była pionierem w kategorii urządzeń PDA powraca i planuje wypuszczenie na rynek dość nietypowego smartfona. Firma wbrew aktualnym stawia na pomniejszanie rozmiaru i ich nowe urządzenie będzie dość małym telefonem. Część z Was może pamiętać firmę Palm, twórcę m.in. Palm Pilot i webOS, która niestety została wypchnięta z rynku smartfonów, co doprowadziło do kupna firmy przez HP. Nie uratowało to jednak Palm, które umarło razem z rezygnacją HP z rynku smartfonów i tabletów w 2014. W tym roku Palm przejęło chińskie TCL i słuch po nich zaginął. Teraz jednak Palm pojawiło się ponownie jako nowa firma z nowymi współzałożycielami, nowym logo i biurem w San Francisco. Firma planuje wydać smartfon, który będzie się nazywał po prostu Palm.

Jeśli firma Palm wypuści model smartfona o nazwie Palm, to trafi on do sklepów jako Palm Palm? ;)

Palm powraca na rynek z miniaturowym smartfonem

Firma zdaje się wzięła swoją nazwę Palm (ang. dłoń) dosłownie, bo ich najnowsze urządzenie jest tak małe, że bez problemu mieści się w dłoni. Smartfon Palm ma bardzo mały jak na obecne standardy, 3,3 calowy wyświetlacz, a wymiary całego urządzenia to zaledwie 96,6 mm długości i 50, 6 mm szerokości, co jest bardzo bliskie wymiarom karty płatniczej. Palm ma być dodatkowym, pobocznym urządzeniem obok głównego smartfona, pozwalający na pozostawienie dużego telefonu przykładowo w mieszkaniu i zabranie ze sobą miniaturowego urządzenia, która mieści się w portfelu. Wspomniany 3,3 calowy wyświetlacz oferuje rozdzielczość 1280 x 720 z 445 ppi. Sercem urządzenia będzie Qualcomm Snapdragon 435 SoC (jest to osiem rdzeni Cortex A53 taktowanych zwykle na poziomie 1,4 GHz), 3 GB pamieci RAM oraz bateria 800 mAh.

Dodatkowo na pokładzie znajdzie się 32 GB miejsca na dane, 12 MP aparat z tyłu oraz 8 MP z przodu urządzenia. Palm ma być odporny na wodę i kurz i posiada certyfikat IP68. Obudowę wykonano z aluminium i posiadać ona będzie złote albo srebrne akcenty. Nie ma tutaj czytnika linii papilarnych, ale pojawić się ma rozpoznawanie twarzy poprzez frontową kamerę. Smartfon będzie działać w oparciu o zmodyfikowany system Android 8.1 Oreo, a ekran startowy ma wyglądać jak zestawienie ikon przypominające Apple Watch. Palm pojawi się w sprzedaży w przyszłym miesiącu w sugerowanej cenie producenta 349,99 dolarów USD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Palm powraca na rynek z miniaturowym smartfonem

 0