Pamięci AMD Radeon Memory w stagnacji

Pamięci AMD Radeon Memory w stagnacji

Co z AMD Radeon Memory? To dość nurtujące pytanie. Jak pamiętamy w 2011 roku AMD wprowadziło na rynek autorską serię pamięci RAM. Teraz jej temat zdaje się systematycznie wygaszać.

Aktualnie, najświeższe produkty w linii AMD Radeon Memory pochodzą z 2015 roku. Są to moduły Radeon R7 DDR4, posiadające pojemność 4 lub 8 GB i taktowanie 2133 lub 2400 MHz. Od momentu ich premiery Czerwoni nie wprowadzili żadnych nowych zestawów. Co więcej, dostępność obecnych na rynku kompletów jest bardzo ograniczona. Sprawą AMD Radeon Memory zainteresowali się dziennikarze PCWorld, którzy zasięgnęli nawet opinii u samego producenta. Jak twierdzi jeden z przedstawicieli firmy, AMD Radeon Memory są dostarczane głównie do wschodnioeuropejskich sklepów, a ich obecność w pozostałych regionach może być bardzo ograniczona. Cóż, prawdę powiedziawszy sprawdziłem ofertę kilku krajowych sprzedawców i raczej nie zaskoczę nikogo stwierdzając, że pamięci AMD Radeon Memory nie odnalazłem.

Oficjalnie AMD Radeon Memory wciąż znajdują się w ofercie Czerwonych, ale niezmiernie ciężko o ich znalezienie w sklepach. 

Patrząc na całą sytuację należy pamiętać, iż AMD nigdy modułów RAM nie produkowało. Oferowane kości są dziełem oznaczenia własną marką konstrukcji firm trzecich, przez co sekcja pamięci nigdy nie miała dla Czerwonych kluczowego znaczenia. Nic więc dziwnego, że w obliczu ograniczonych zasobów koncern z Sunnyvale stara się skupić na ważniejszych gałęziach - procesorach oraz kartach graficznych. AMD Radeon Memory z założenia miały skusić użytkowników procesorów FX, jako rozwiązanie o gwarantowanej kompatybilności. Nie wiadomo jednak, jak na taką strategię zareagowali konsumenci. Nigdy nie podano oficjalnych wyników sprzedaży. Na podstawie systematycznego wyciszania tematu można wnioskować, że opłacalność oferowania własnych modułów RAM stoi u AMD pod przysłowiowym znakiem zapytania.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pamięci AMD Radeon Memory w stagnacji

 0