Pamięci DDR4 HyperX Predator z rekordem częstotliwości taktowania po OC

Pamięci DDR4 HyperX Predator z rekordem częstotliwości taktowania po OC

Profesjonalni overclockerzy nie ustają w wysiłkach i nieustannie rywalizują o nowe rekordy podkręcania komponentów PC, a Toppc, który związany jest z marką MSI, miał ostatnio coś do udowodnienia w zakresie ekstremalnego OC taktowania pamięci RAM i właśnie pobił nowy rekord, odzyskując tym samym niedawno utracony tytuł. Tradycyjnie, aby było to możliwie, posłużył się specjalnie wyselekcjonowanymi komponentami oraz toną ciekłego azotu, który gwarantuje utrzymanie niskich temperatur w tracie żyłowania kolejnych niebotycznych wyników. Oczywiście nie bez znaczenia jest tu talent overclockera, który oprócz umiejętności potrzebuje także dużo cierpliwości. Niemniej jednak jego wysiłki okazały się być tego warte, ponieważ to jego pseudonim obecnie widnieje na pierwszym miejscu w zakresie prędkości taktowania pamięci RAM w popularnym rankingu dla specjalistów od OC, HWBot.

Toppc, który związany jest z marką MSI, miał ostatnio coś do udowodnienia w zakresie ekstremalnego OC taktowania pamięci RAM i właśnie pobił nowy rekord, odzyskując tym samym niedawno utracony tytuł.

Co ciekawe, overclocker Toppc wykorzystał do pobicia nowego rekordu pamięci gamingowej marki firmy Kingston, czyli HyperX, a konkretniej moduł HyperX Predator DDR4 8G. Jest to o tyle zaskakujące, że jego poprzedni rekord bazował na pamięciach firmy G.Skill, a z modułów G.Skill Trident Z RGB korzystał także dotychczasowy rekordzista (z października zeszłego roku), niejaki Hocayu. Tym razem Toppc udało się wykręcić wynik 5608 MHz, a wykorzystał do tego celu platformę składającą się z procesora Intel Core i9-9900K (co ciekawe, oznaczonego jako próbka inżynieryjna, a tak przynajmniej wskazują dane z CPU-Z) oraz płyty głównej MSI MPG Z390I Gaming Edge AC, którą posłużono się zapewne ze względu na współpracę Toppc z tajwańskim producentem. Przełożyło się to na imponujący rezultat, umożliwiający przebicie granicy 5,6 GHz. Pytanie tylko, jak długo utrzyma się on na szczycie?

Oczywiście Kingston także głośno chwali się, że nowy rekord uzyskano dzięki modułom HyperX Predator DDR4 8G i amerykański producent ma powody do zadowolenia, ponieważ ostatnio profesjonalni overclockerzy łamali kolejne granice głównie z wykorzystaniem produktów G.Skill. Poza tym, dowiedzieliśmy się przy okazji, że zestawy Predatorów o prędkościach bazowych 4266 MHz i 4600 MHz trafią do sprzedaży w drugim kwartale tego roku. Jak na razie pamięci te dostępne są w wersji o częstotliwości taktowania 4133 MHz i opóźnieniach CL12 – CL19. Wracając do samego rekordu, trzeba oczywiście pamiętać, że tego typu rezultaty są nieosiągalne w typowych scenariuszach i uzyskiwane są w bardzo konkretnych warunkach. W tym przypadku posłużono się niedostępną jeszcze na rynku pojedynczą kością CPU w wersji inżynieryjnej i co naturalne, ekstremalnym chłodzeniem z wykorzystaniem ciekłego azotu. Poza tym, mocno poluzowano także timingi RAM. I choć mówimy tu o pewnej sztuce dla sztuki (czy też bardziej sportowej rywalizacji), to jednak jest to nowy rekord świata i na pewno Toppc zasługuje na uznanie z tego tytułu.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pamięci DDR4 HyperX Predator z rekordem częstotliwości taktowania po OC

 0