Pamięci G.SKILL najczęściej wykorzystywane do bicia rekordów OC

Pamięci G.SKILL najczęściej wykorzystywane do bicia rekordów OC

W świecie hardware’u co chwilę dochodzi do bicia kolejnych rekordów. Bez większego problemu jesteśmy w stanie wskazać najwydajniejszą kartę graficzną dla graczy czy też procesor, który najlepiej poradzi sobie z Cyberpunkiem 2077. Jednak oprócz tego istnieje ogromna grupa entuzjastów, którzy zajmują się podkręcaniem poszczególnych podzespołów. Chociaż może się to wydawać łatwe, to ekstremalny overclocking wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia. W skrajnych przypadkach o pobiciu danego rekordu mogą decydować dosłownie detale. Po premierze najnowszych procesorów AMD Ryzen 5000 określanych jako Vermeer, mnóstwo overclockerów ruszyło do pracy, aby to na nich ustanowić najwyższe wyniki. Okazuje się, że w znaczącej większości wykorzystują oni pamięci RAM tego samego producenta. Jakiego konkretnie?

Pamięci G.SKILL są najczęściej wykorzystywane do bicia rekordów OC na platformie Vermeer.

AMD Ryzen 9 5900X - hwbot

Premiera procesorów AMD Ryzen 5000, które znane są również jako Vermeer, sprawiła, że overclockerzy rzucili się do bicia kolejnych rekordów taktowania i tym samym rezultatów osiąganych w poszczególnych benchmarkach. W tym momencie lista topowych wyników jest już w pełni zapełniona. Przejście na stronę HWBOT.org ukazuje jednak ciekawą zależność. Okazuje się, że aż 51 z 55 rekordów na procesorach AMD Ryzen z serii 5000 zostało pobitych przy użyciu pamięci tego samego producenta. Chodzi o markę G.SKILL, dla której z pewnością jest to powód do ogromnego zadowolenia. Miłośnicy overclockingu szczególnie upodobali sobie pamięci G.SKILL TridentZ Royale, ale na liście nie brakuje również zwykłych TridentZ, a także G.SKILL Ripjaws V. To pokazuje, jak dużym zaufaniem są one darzone, co przy okazji jest też niezłą rekomendacją dla samych klientów.

G.SKILL to tajwańska marka, której główna siedziba mieści się w Tajpej. Została założona w 1989 roku i specjalizuje się w produkcji wydajnych pamięci RAM, dysków, a od niedawna także akcesoriów dla graczy, w tym klawiatur, myszek czy nawet gamingowych słuchawek. Szkoda tylko, że nowe procesory AMD, na których bite były poszczególne rekordy, są na razie tak słabo dostępne, bo pod względem wydajności (szczególnie w grach) są ogromnym krokiem naprzód. Czerwoni w końcu nie tylko dogonili, ale wręcz przegonili Intela. Niestety, na dostępność CPU trzeba jeszcze trochę poczekać.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pamięci G.SKILL najczęściej wykorzystywane do bicia rekordów OC

 0