Pamięci G.Skill Trident Z RGB z nowym rekordem świata taktowania RAM

Pamięci G.Skill Trident Z RGB z nowym rekordem świata taktowania RAM

Marka G.Skill od dawna uważana jest za jedną najlepszych pod kątem ekstremalnego podkręcania i moduły pamięci RAM tego producenta cieszą się dużym uznaniem w środowisku overclockerów. Nic jednak dziwnego, ponieważ firma regularnie sięga po tytuł najszybszych modułów pamięci DDR4 i praktycznie od 2016 roku króluje także w zakresie najwyżej taktowanych pamięci z podświetleniem RGB. Ich produkty stanowią więc idealną bazę dla ekstremalnego OC, co potwierdza wyczyn niejakiego Hocayu, który ustanowił właśnie nowy rekord świata dla taktowania pamięci DDR4. Jak dowiadujemy się z bazy danych HWBOT, czyli najpopularniejszej platformy dla osób rywalizujących w zakresie overclockingu, Hocayu udało się wykręcić z modułów G.Skill Trident Z RGB aż 5566 MHz, do czego potrzebował oczywiście solidnego wsparcia.

Hocayu udało się wykręcić z modułów G.Skill Trident Z RGB aż 5566 MHz, do czego potrzebował oczywiście solidnego wsparcia w postaci ciekłego azotu.

Pamięci G.Skill Trident Z RGB z nowym rekordem świata taktowania RAM

By pobić dotychczasowy rekord z połowy ubiegłego roku, kiedy to Toppc podkręcił RAM firmy G.Skill, jako pierwszy przełamując barierę 5500 MHz, Hocayu sięgnął po procesor Intel Core i7-8700K oraz płytę główną Asus ROG Maximus XI GENE. O ile zeszłoroczny procesor Intela nabyć można bez większych problemów, tak już wymieniony model MOBO wciąż nie doczekał się oficjalnej rynkowej premiery, ale jak wiadomo, overclockerzy mogą liczyć na specjalne względy ze strony producentów i zapewne tak było i w tym przypadku. Oczywiście nie mogło obyć się bez chłodzenia ciekłym azotem, a warto też wspomnieć, że Hocayu na potrzeby tego eksperymentu ustawił timingi pamięci na CL24.0 31-31-63 3T. Co ciekawe, nie mamy pewności co do zastosowanych modułów RAM, ponieważ Trident Z RGB opisane są jedynie jako 8192MB DDR4 SDRAM. HWBOT co prawda zawiera link do kości DDR4-3200 na Amazonie, ale może być to po prostu domyślna strona landingowa. G.Skill wypuścił model taktowany prędkością 4600 MHz, ale ten nie jest już dostępny w sprzedaży, a zapowiadane w lutym tego roku moduły 4700 MHz nie widnieją na stronie producenta.

Pamięci G.Skill Trident Z RGB z nowym rekordem świata taktowania RAM

Powyżej możecie sprawdzić dokładną konfigurację CPU wykorzystaną przez Hocayu do pobicia nowego rekordu świata, dzięki której udało się tak mocno podkręcić DDR4. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że ekstremalne podkręcanie to sztuka dla sztuki i w domowych warunkach nie ma szans na pracę podzespołów z takimi prędkościami, jakie uzyskiwane są w OC z wykorzystaniem specjalnego chłodzenia (najczęściej ciekłego azotu). Tym samym trzeba pochodzić do tego bardziej jak do sportowej rywalizacji grupy zapaleńców, którzy starają się pokazać limity podzespołów komputerowych, wykręcając je do granic możliwości. Wydaje się jednak, że pierwsze pamięci taktowane prędkością 5 GHz, które trafią do sklepów, to już tylko kwestia czasu, ponieważ w marcu tego roku G.Skill chwaliło się uzyskaniem takiego rezultatu jedynie z wykorzystaniem chłodzenia powietrzem.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pamięci G.Skill Trident Z RGB z nowym rekordem świata taktowania RAM

 0