Pamięci HyperX Predator z nowym rekordem taktowania RAM DDR4

Pamięci HyperX Predator z nowym rekordem taktowania RAM DDR4

Jeśli myśleliście, że w oczekiwaniu na nadejście DDR5 pamięci DDR4 powiedziały już ostatnie słowo w temacie częstotliwości taktowania, to nic z tego. HyperX, czyli gamingowy dział firmy Kingston, pochwaliło się właśnie nowym rekordem prędkości DDR4, wynoszącym 7200 MHz. Rekord świata w zakresie najwyższej częstotliwości został ustanowiony przez zespół MSI OC na Tajwanie przy użyciu modułu HyperX Predator DDR4 8G 4600 MHz na płycie głównej MSI MEG Z590 UNIFY-X z wykorzystaniem procesora Intel Core i9-11900KF taktowanego 3,50 GHz. Rekordowa częstotliwość została zweryfikowana i opublikowana na HWBOT, czyli na stronie dla entuzjastów komputerów PC, którzy szukają wiadomości, wskazówek i informacji na temat podkręcania, testów porównawczych i zawodów OC. Aktualny zrzut ekranu CPU-Z można znaleźć poniżej.

HyperX pochwaliło się właśnie nowym rekordem prędkości DDR4, wynoszącym 7200 MHz.

HyperX pochwaliło się właśnie nowym rekordem prędkości DDR4, wynoszącym 7200 MHz.

„HyperX jest podekscytowany, mogąc być częścią tego przełomu w historii podkręcania DDR4, z pamięcią HyperX Predator, która ustanowiła dwa rekordy świata w ciągu ostatniego miesiąca” - powiedziała Kristy Ernt, menedżer ds. DRAM w HyperX. „Nasi inżynierowie HyperX nadal koncentrują się na poprawie wydajności przy dużych prędkościach, aby szybciej dostarczać produkty w ręce naszych klientów i pobijać wcześniej nieosiągalne rekordy wydajności”. Oczywiście, by uzyskać tak wysokie prędkości na modułach DDR4, specjaliści od podkręcania posłużyli się ekstremalnymi środkami, w tym chłodzeniem ciekłym azotem. Ponadto timingi na pamięciach ustawione były na 58-63-63-63-2. Tym samym mówimy tu o wyniku w stricte sportowym kontekście i nie ma szans, by uzyskać takie taktowanie do „domowego” zastosowania. 

Warto przypomnieć, że modu łHyperX Predator DDR4 został użyty do ustanowienia w zeszłym miesiącu rekordu świata częstotliwości, który wynosił 7156 MHz. Nie da się więc ukryć, że moduły HyperX Predator DDR4 świetnie sprawdzają się w ekstremalnym podkręcaniu. Te, jak chwali się producent, „oferują wysokowydajną pamięć połączoną z odważnym i agresywnym stylem”. Częstotliwości dostępne w sklepach zostały rozszerzone do 4800 MHz wraz z opóźnieniami od CL12 do CL19. Moduły pamięci HyperX są zgodne z technologią Intel XMP i posiadają certyfikowane profile zoptymalizowane pod kątem najnowszych chipsetów firmy Intel, a także są zgodne z wieloma najnowszymi chipsetami AMD. Ponadto oferowane są w pojemnościach od 8 GB do 32 GB i zestawach po dwa, cztery i nawet osiem modułów.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pamięci HyperX Predator z nowym rekordem taktowania RAM DDR4

 0