Pamiętacie jeszcze Fall Guys? Gra cieszy się ogromnym zainteresowaniem graczy

Pamiętacie jeszcze Fall Guys? Gra cieszy się ogromnym zainteresowaniem graczy

Pamiętacie jeszcze grę Fall Guys? Produkcja, która zadebiutowała na Steam w 2020 roku i miała swoje pięć minut, straciła na popularności i pozostawała w cieniu. Dzięki przejściu na free-to-play odrodziła się jak Fenix z popiołów.

Fall Guys swą premierę miał 4 sierpnia 2020 roku i w peaku zgromadził na Steam 172 tysiące graczy, ale po pewnym czasie nietypowy battle royale stracił zainteresowanie społeczności, przez ten czas pozostawiając w cieniu samego siebie. Nie dziwi więc zmiana modelu dystrybucji na free-to-play. Grę wycofano ze Steam (nie kupimy już jej w sklepie Valve, chociaż dotychczasowi posiadacze gry mogą w nią grać), a następnie przeniesiono na Epic Games Store. Decyzja ta była strzałem w dziesiątkę, ponieważ tytuł zanotował ogromny wzrost popularności. Według statystyk w ciągu 48 godzin od udostępnienia Fall Guys za darmo produkcję odpaliło aż 20 milionów osób.

W Fall Guys zagrało w ciągu 48 godzin od udstępnienia gry we free-to-play zagrało w nią 20 milionów graczy.

Do skoku zainteresowania przyczyniło się też wprowadzenie gry na inne platformy sprzętowe: PS5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Przypomnijmy, że przed 21 czerwca Fall Guys był dostępny wyłącznie na PC oraz konsoli PlayStation 4. Do tego należało za niego zapłacić, co stanowiło przeszkodę dla niektórych ludzi. Nie licząc tego, iż w pierwszym miesiącu istnienia grę udostępniono w usłudze PS Plus. Fall Guys proponuje opcję cross-play dla wszystkich urządzeń oraz platform i nic nie stoi na przeszkodzie, by razem zagrali w niego np. użytkownicy EPGS oraz Steam.

Fall Guys to darmowa, międzyplatformowa gra imprezowa MMO typu battle royale, w której zmagamy się z innymi zawodnikami na torach pełnych niedorzecznych przeszkód. W każdej rundzie poziom chaosu wzrasta, a na końcu zostaje tylko jeden szczęśliwy zwycięzca. Gra dostanie ograniczone czasowo wydarzenia czy nową zawartość, więc jest regularnie rozwijana i wspierana przez deweloperów. Dodatkowo możemy dowolnie modyfikować wzory, plasterki oraz kolory. Gra przewiduje rozgrywkę rywalizacyjną dla wszystkich albo w wyzwaniach kooperacyjnych.

Swoją drogą model dystrybucji free-to-play pomaga ożywić lub zaistnieć nawet mniej popularnym tytułom. Gracie w jakieś bezpłatne produkcje sieciowe i uważacie je za przyszłość gamingu? Dajcie nam znać w komentarzach.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pamiętacie jeszcze Fall Guys? Gra cieszy się ogromnym zainteresowaniem graczy

 0