Panasonic 65EZ1000 - nowy topowy OLED 4K HDR

Panasonic 65EZ1000 - nowy topowy OLED 4K HDR

Japoński gigant rynku telewizorów w zeszłym roku na IFA w Berlinie zaprezentował wczesny prototyp telewizora OLED 65EZ1000. Tym razem na CES w Las Vegas zademonstrował jego finalną wersję.

Najnowszy telewizor Panasonic charakteryzuje się znacznie lepszymi osiągami technicznymi niż jego poprzednik 65CZ950. Przede wszystkim legitymuje się dwukrotnie wyższą jasnością, plasującą się na poziomie 800 nitów. Topowe telewizory z panelami OLED dobijały poprzednio jedynie do okolic 600 nitów. Odwzorowanie przestrzeni kolorów DCI wynosi według producenta wynosi 98% - w porównaniu do 90% CZ950. EZ1000 (w Wielkiej Brytanii będzie miał oznaczenie EZ1002) posiada system przetwarzania obrazu zwany Studio Color HCX2, który rzekomo ma radzić sobie wyjątkowo dobrze z odzwierciedlaniem szczegółów w niezwykle ciemnych scenach. Ponadto, Panasonic zapewnia, że dzięki technologii Delta Zero, kolory w filmach odtwarzanych na EZ1000 wyglądają zgodnie z zamierzeniami twórców.

Co więcej, nadchodzący OLED Panasonic został skalibrowany przez sławnego hollywoodzkiego eksperta od koloryzowania filmów, Mike'a Sowę. Filmowe koneksje się jednak na tym nie kończą, EZ1000, jako pierwszy telewizor w historii, pozwala na przesyłanie tablic kontrolnych kolorów, a więc wartości referencyjnych używanych do np. masteringu filmów.

Telewizor obsługuje kilka standardów HDR, w tym HDR10 oraz Hybrid Log Gamma. Niestety nie jest kompatybilny z Dolby Vision, lecz nie powinno to być czynnikiem zniechęcającym od kupna - domyślnym formatem branży rozrywkowej jest HDR10, a Dolby Vision to rozwiązanie bardziej niszowe, dla entuzjastów. Z racji matrycy wyświetlającej obraz w rozdzielczości 3860x2140 przy High Dynamic Range, Panasonic poszedł także za duchem czasów i wyposażył EZ1000 w aplikację multimedialną do odtwarzania treści w 4K i HDR, a także postarał się o wsparcie dla tego trybu zawartości w aplikacjach Netflix, Amazon i YouTube.

Od strony dźwiękowej, firma postanowiła dołączyć do odbiornika zintegrowany soundbar, Dynamic Blade. Za jego wykonanie odpowiada firma Technics. Akcesorium posiada 14 jednostek przetwarzania dźwięku, 8 odpowiadających za basy, cztery przetworniki tonów średnich oraz dwa wysokotonowe i pasywny radiator. W Europie 65EZ1000 ukaże się w czerwcu tego roku. Panasonic nie podał jeszcze oficjalnej ceny. Do czasu pojawienia się na sklepowych półkach, telewizor powinien otrzymać certyfikat THX oraz Ultra HD Premium.

Panasonic 65EZ1000

Pokaż / Dodaj komentarze do: Panasonic 65EZ1000 - nowy topowy OLED 4K HDR

 0