Panasonic prezentuje wytrzymały tablet Toughbook S1

Panasonic prezentuje wytrzymały tablet Toughbook S1

Panasonic zaprezentował najnowszy, pancerny tablet Toughbook S1, który sprawdzi się u pracowników przedsiębiorstw. Chociaż specyfikacja techniczna nie powala na kolana, to urządzenie musi przede wszystkim cechować się większą niż standardowe modele wytrzymałością. Sprzęt otrzymał certyfikat MIL-STD-810H co oznacza, że może wytrzymać upadek na beton z wysokości 1,5 metra, jak również jest odporny na wodę oraz kurz (spełnia normy IP65/67). Dodatkowo może on działać w ekstremalnych temperaturach -20 °C lub 50 °C. Jeśli chodzi o parametry, na pokładzie znajdziemy procesor Snapdragon 660 z grafiką Adreno 512 wspomagany przez 4 GB RAM + 64 GB pamięci wewnętrznej na dane, którą da się rozszerzyć dzięki slotowi na karty microSD. Tablet ma 7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 720p (1280 x 800 pikseli).

Panasonic zaprezentował najnowszy, pancerny tablet Toughbook S1, który sprawdzi się u pracowników przedsiębiorstw.

Całość zasila bateria o pojemności 5580 mAh i według deklaracji producenta pozwala na pracę do 14 godzin na jednym ładowaniu. Tablet działa pod kontrolą Androida 10 i wspiera NFC (Near Field Communication), LTE i GPS. Dodatkowo jest ono gotowe do pracy z Android Enterprise, a firma dostarcza oprogramowanie Panasonic COMPASS - przedsiębiorcy dostają więc ważne narzędzia do pracy. Panasonic Toughbook S1 kosztuje 2499 dolarów, czyli około 9 tysięcy złotych (W Europie ceny zaczynają się od 1100 euro). Producent udziela na swój produkt 3-letniej gwarancji. Jest to duża kwota szczególnie za urządzenie, które za taką wartość nie oferuje ogromnej wydajności, ale tak jak wspominaliśmy charakteryzuje ono się niemałą wytrzymałością i trafi do bogatszych klientów korporacyjnych.

Zgodnie z danymi tablety wracają do łask i za sprawą pandemii COVID-19, która wymusiła użytkownikom przejście na naukę i pracę zdalną sprzedają się bardzo dobrze. Największy wzrost odnotowało Apple - w pierwszym kwartale 2021 roku sprzedało 12,7 mln tych urządzeń, natomiast na drugim miejscu uplasował się Samsung - 8 milionów, a podium zamyka Lenovo - 3,8 mln. Swoje pięć minut mają także Chromebooki, które będąc często tańszymi rozwiązaniami względem propozycji z Androidem czy macOS zdobywają sympatię konsumentów. Ciekawe czy ów trend utrzyma się w kolejnych miesiącach?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Panasonic prezentuje wytrzymały tablet Toughbook S1

 0