Panasonic wprowadza zewnętrzne dyski SSD z USB 3.1

Panasonic wprowadza zewnętrzne dyski SSD z USB 3.1

Panasonic zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży nowych, zewnętrznych dysków SSD o nazwie RP-SUDP3. W ofercie pojawią się jak na razie dwa modele o różnych pojemnościach.

Panasonic RP-SUDP3 to nowe, zewnętrzne dyski SSD. Są one wyposażone w złącze micro-USB 3.1 pierwszej generacji. Zamknięte są w eleganckich, aluminiowych obudowach. Ich wymiary to zaledwie 80 x 49,5 x 9,4 mm, a waga to jedyne 25 gramów. Dzięki temu napędy będą łatwe w transportowaniu i również dobrze mogą pełnić rolę większych pendrive'ów.

Dyski dostępne będą w dwóch wersjach – o pojemności 128 GB oraz 256 GB. W obu przypadkach będą oferować funkcję Auto-Refresh, mechanizm równoważenia zużycia (Wear Leveling) oraz LDPC (Low Density Parity Check), czyli system korekcji błędów. Dyski mają współpracować z systemami operacyjnym Windows 10, 8.1 oraz 7 w wersjach 32- i 64-bitowych. Producent nie wspomina nic o macOS oraz Linuksie, ale najprawdopodobniej nie byłby to wielki problem.

Panasonic deklaruje, że nowe dyski uzyskują prędkości na poziomie 400 MB/s zarówno w przypadku zapisywania, jak i odczytywania danych. Na rynku mają zadebiutować 17 lutego. Ceny jak na razie nie są znane.

Panasonic RP-SUDP3

Pokaż / Dodaj komentarze do: Panasonic wprowadza zewnętrzne dyski SSD z USB 3.1

 0