Panos Panay - kulisy odejścia z Microsoftu

Panos Panay - kulisy odejścia z Microsoftu

Panos Panay nie był obecny na zeszłotygodniowym wydarzeniu Microsoftu w Nowym Jorku, ponieważ 18 września ogłoszono jego odejście z giganta z Redmond, a więc zaledwie trzy dni przed oficjalną prezentacją nowych produktów Surface. Powoli poznajemy powody jego pożegnania z Microsoftem. 

Prawdziwe powody odejścia Panaya

Panay i jego byli koledzy z kadry kierowniczej nakreślili pozytywny obraz w związku z jego odejściem, które tradycyjnie tłumaczone było chęcią rozwoju i poszukiwaniem nowych wyzwań. Bardzo szybko w sieci pojawił się nawet informacje o jego rzekomym zatrudnieniu przez Amazon, gdzie Panay będzie nadzorował działy Alexa i Echo – zastępując Dave’a Limpa, wiceprezesa Amazon Devices & Services. Jak donosi jednak Business Insider, były dyrektor ds. produktu wcale nie chciał opuszczać Microsoftu, a jego rozstanie z firmą nie było takie przyjacielskie, jak zdaje się sugerować przedsiębiorstwo. Z nieoficjalnych doniesień wynika bowiem, że był on niezadowolony z cięć budżetowych w jego dziale Surface.

Jak donosi jednak Business Insider, były dyrektor ds. produktu wcale nie chciał opuszczać Microsoftu, a jego rozstanie z firmą nie było takie przyjacielskie.

Panos Panay

Źródło: Microsoft

Przejście do Amazonu

Według cytowanych źródeł prace nad transferem Panaya do Amazonu trwały już jakiś czas, co wynikać miało wprost z wprowadzonych przez Microsoft serii poważnych cięć budżetowych i anulowania produktów, co nie spodobało się dyrektorowi. Dział Surface doświadczył „znacznego” downscalingu, a plany dotyczące słuchawek Surface następnej generacji zostały skasowane. Business Insider zaproponował przesunięcie środków na ważniejsze przedsięwzięcia wewnętrzne – głównie sztuczną inteligencję. 

Wiele osób wyczekiwało wystąpienia Panay na scenie w Nowym Jorku na początku tego tygodnia, ale ostatecznie Brett Ostrum (korporacyjny wiceprezes ds. urządzeń Surface) przejął jego rolę, prezentując najnowsze mobilne urządzenia firmy z systemem Windows. Uczestnicy byli nieco zaskoczeni pojawieniem się dyrektora generalnego Microsoftu, Satyi Nadelli — możliwe, że został dodany do składu, aby wzmocnić przekaz.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Panos Panay - kulisy odejścia z Microsoftu

 0