Panos Panay opuszcza Microsoft po blisko 20 latach pracy

Panos Panay opuszcza Microsoft po blisko 20 latach pracy

Panos Panay opuszcza Microsoft po 19 latach pracy, co potwierdził oficjalnym tweetem. Pracował u giganta z Redmond jako dyrektor ds. produktu, kierując rozwojem systemu Windows 11 i urządzeń Surface. 

Panay został zatrudniony przez Microsoft w 2004 roku jako menedżer programu grupowego, nadzorujący szereg produktów premium. Po kierowaniu rozwojem pierwszej linii tabletów i laptopów hybrydowych Surface, w 2018 r. został mianowany dyrektorem ds. produktu w firmie. Następnie w 2021 r., po udanej premierze systemu Windows 11, awansował na wiceprezesa wykonawczego, ostatecznie angażując się w zespół kierowniczy, który bezpośrednio doradzał dyrektorowi generalnemu Satyi Nadelli.

Panos Panay opuszcza Microsoft po 19 latach pracy, co potwierdził oficjalnym tweetem.

Żadna ze stron nie podała konkretnego powodu odejścia Panaya, ale sam zainteresowany napisał, że „postanowił przewrócić stronę i napisać następny rozdział”. Moment jest nieco podejrzany, ponieważ Microsoft organizuje w czwartek wydarzenie na żywo, które prawie na pewno będzie poświęcone nowym produktom Surface. W sieci pojawiły się już jednak informacje, dokąd może udać się Panay. 

Bloomberg donosi, powołując się na anonimowe źródła, że Panay przejmie stanowisko szefa działu sprzętu w Amazonie. Mówi się, że zastąpi Dave'a Limpa, który od 2010 roku jest starszym wiceprezesem ds. urządzeń i usług w Amazon. W sierpniu Limp ogłosił, że ustąpi ze stanowiska. Na razie ani Panay, ani Amazon nie skomentowali artykułu Bloomberga.

Jeśli chodzi o przyszłość, Microsoft powiedział już, że Yusuf Mehdi, obecny wiceprezes korporacyjny Microsoft ds. współczesnego życia, wyszukiwania i urządzeń, zastąpi Panaya na stanowisku szefa dywizji Windows i Surface. Wydaje się również, że firma nadal jest zaangażowana w dwa obszary działalności, które Panay konsekwentnie wspierał: integrację sztucznej inteligencji z systemem Windows 11 i rzeczywistość mieszaną. Dyrektor generalny Microsoftu, Satya Nadella, powiedział w oświadczeniu przekazanym TechCrunch, że firma pozostaje „niezłomna i przekonana co do swojej strategii”. 

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Panos Panay opuszcza Microsoft po blisko 20 latach pracy

 0