Paradox Interactive zapowiada Victorię 3. Grę, której nikt się nie spodziewał

Paradox Interactive zapowiada Victorię 3. Grę, której nikt się nie spodziewał

To nie lada gratka dla miłośników twórczości studia Paradox Interactive, specjalizującego się w rozbudowanych grach strategicznych, takich jak Europa Universalis, Crusader Kings czy Hearts of Iron. Już od wielu lat (praktycznie od premiery części drugiej, która miała miejsce w sierpniu 2010 roku) gracze wręcz błagali twórców o kontynuację serii Victoria, ale ich wołania były nieustannie ignorowane. Wydawało się już, że deweloper spisał mniej znaną - ale posiadającą grono bardzo oddanych fanów - grę na straty. A tu niespodzianka. Właśnie miała miejsce oficjalna zapowiedź Victorii 3. Gra już powstaje i można zobaczyć jej premierowy zwiastun (poniżej). Niektórzy dziennikarze mieli możliwość zobaczenia wczesnej wersji w akcji. Victoria 3 przedstawi kampanię rozpoczynającą się w 1836 roku i pozwoli pokierować jednym z ponad setki krajów (z wiadomych względów zabraknie wśród nich Polski).

Paradox Interactive zaskoczył fanów i zapowiedział oficjalnie trzecią część strategicznej serii Victoria. To informacja, której chyba nikt się nie spodziewał. Gra trafi wyłącznie na PC, prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku.

Rozgrywka każdym z nich będzie nieco inna. Jako mocarstwa będziemy mogli skupić się na prowadzeniu działań wojennych (jednak wojna generalnie ma zostać przeniesiona na drugi plan), za to jako mniejsze państewka skoncentrujemy się raczej na gospodarce i polityce. Możemy oczekiwać rozbudowanej ekonomii (pojawi się np. kilka rodzajów podatków), wielu możliwości politycznych (działania w tym zakresie trzeba będzie dostosować do poglądów obywateli) czy obszernych drzewek rozwoju technologicznego (w sumie trzech: produkcji, wojska i kwestii społecznych).

Victoria 3 ma być grą złożoną, ale bardziej przystępną od poprzedniczki. Paradox Interactive planuje nawet coś w rodzaju trybu casualowego, w którym wprawdzie mechanizmy pozostaną niezmienione, ale za to sztuczna inteligencja stanie się mniej agresywna i pozwoli nam na więcej potknięć. Twórcy póki co nie puścili pary z ust w kwestii daty premiery, co może oznaczać, że poczekamy na nią aż do przyszłego roku. Wiadomo natomiast, że Victoria 3 powstaje z myślą wyłącznie o pecetach i trafi do oferty Steam, jak również do usługi Xbox Game Pass (ale tylko w wersji na PC).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Paradox Interactive zapowiada Victorię 3. Grę, której nikt się nie spodziewał

 0