Partnerzy Microsoftu prognozują szybką śmierć urządzeń Surface

Partnerzy Microsoftu prognozują szybką śmierć urządzeń Surface

W trakcie konferencji Canalys Channels Forum wielu liderów branży technologicznej postanowiło porozmawiać o przyszłości, w tym na temat sprzętu Microsoftu i zaskakująco wielu z nich sugerowało, że urządzenia z rodziny Surface nie pozostaną  z nami już zbyt długo.

Dyrektor generalny Canalys, Steve Brazier, stwierdził, że szef giganta z Redmond, czyli, Satya Nadella, prędzej czy później będzie musiał uśmiercić tę serię produktów, tak jak wcześniej miało to już miejsce z opaskami Microsoft Band, smartfonami Lumia czy ostatnio serwisem muzycznym Groove (firma w tym tygodniu zapowiedziała, że ten zostanie zamknięty wraz z końcem tego roku). Brazier podkreślił, że Nadella zainteresowany jest przede wszystkim oprogramowaniem i chmurą, a nie hardwarem. Poza tym, najważniejszym powodem porzucenia Surface mają być wyniki finansowe tych urządzeń, które nie są stałe i raz koncern zarabia na tym sprzęcie, a raz traci. W ostatecznym rozrachunku Surface nie przynoszą więc pieniędzy dla Microsoftu i tym samym z biznesowego punktu widzenia nie mają większego sensu.

Choć prognozy Lenovo o uśmierceniu Surface już przyszłym roku wydają się mało prawdopodobne, to jednak Microsoft może zdecydować się na mocne cięcia w ramach tej serii produktów

Podobne opinie wyrazili przedstawiciele Lenovo oraz Della. Dyrektor operacyjny chińskiego giganta, Gianfranco Lanci, przewiduje nawet, że Microsoft uśmierci Surface przed 2019, czyli w ciągu roku lub nawet szybciej. Z kolei Marius Hass z Della stwierdził, że gigant z Redmond "prawdopodobnie spowolni nieco w tym zakresie". Nie da się ukryć, że Nadella zdaje się być mniej sentymentalny od swojego ekscentrycznego poprzednika i w odróżnieniu od Ballmera nie ma problemów z odpinaniem wagonów, które spowalniają rozwój firmy. Niemniej jednak, całkowite uśmiercenie produktów Surface w ciągu najbliższego roku wydaje się być mało prawdopodobne, szczególnie, że ostatnio firma raczej stawiała na rozszerzanie tej rodziny produktów (np. w postaci tradycyjnych laptopów). Dodatkowo, Surface stało się ostatnio najbardziej rozpoznawalną marką Microsoftu, wraz z Xbox i Windows, w odróżnieniu od Band czy Groove, które nigdy nie zdobyły szerszej popularności. Będziemy jednak przyglądać się poczynaniom koncernu w tym aspekcie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Partnerzy Microsoftu prognozują szybką śmierć urządzeń Surface

 0