Patriot prezentuje Viper Steel DDR4 - nowe pamięci RAM

Patriot prezentuje Viper Steel DDR4 - nowe pamięci RAM

Producent pamięci RAM firma Patriot zaprezentowała nową serię modułów z wyższej półki cenowej. Viper Steel DDR4 dedykowane są przede wszystkim osobom, które nie boją się postawić na ekstremalną technologię, a także bardziej świadomym graczom, którzy zamiast rozświetlać wnętrze obudowy zsynchronizowanymi animacjami migających LEDów, wolą poprawić jakość rozgrywki i zwiększyć płynność w grach. Patriot podkreśla, że serię pamięci RAM Viper Steel DDR4 zaprojektowano z chęcią zapewnienia możliwie najlepszego wsparcia dla procesorów oraz kart graficznych działających w dużym obciążeniu, przyspieszeniu komunikacji z dyskiem w trakcie grania w wymagające tytuły oraz ustabilizowaniu pracy bufora pamięci przy operacjach na plikach o bardzo  dużych rozmiarach. I te cele udało się zrealizować, na dodatek w całkiem rozsądnej cenie, jak na oferowane możliwości, głównie dzięki rezygnacji z większości opcjonalnych bajerów.

Viper Steel DDR4 to seria pamięci RAM, dla bardziej wymagających osób.

Patriot prezentuje Viper Steel DDR4 - nowe pamięci RAM

Patriot zapewnia, że tworząc nowe pamięci nie oszczędzał na jakości materiałów, z których zostały wykonane. W szczególności warto tu wspomnieć o opracowanej specjalnie na potrzeby tej serii osłonie termicznej z wysokogatunkowego aluminium. Robi ona wrażenie nie tylko swoją efektywnością cieplną, ale i efektownością monochromatycznego designu. Co ciekawe nad jakością produktów z serii Viper Steel czuwa jeden z najbardziej rygorystycznych systemów kontroli na świecie. Ma to na celu spełnienie wszystkich wymagających normy jakości i bezpieczeństwa amerykańskiego rynku konsumenckiego i móc się pochwalić przyznaniem Viper Steel certyfikatu z najwyższą oceną. W ofercie dostępne są pamięci Viper Steel DDR4 w wersji Dual Kits oraz Single Module. Cena za wersję Dual Kits 16GB ( 2 x 8 GB) waha się od 690 zł do 1390 zł brutto (w zależności od taktowania). Więcej informacji o produktach Viper Steel DDR4 znajdziecie na stronie Patriot.

Oczywiście pamięci Viper Steel są w pełni kompatybilne z najnowszymi platformami Intel i AMD. W ramach nowej serii dostępne są moduły pracujące z taktowaniem od 3000 MHz do aż 4400 Mhz. Przy okazji warto jeszcze podkreślić, że producent podnosi napięcie modułów do 1,45 V. Patriot to jeden z bardziej doświadczonych producentów pamięci RAM na rynku. Firma podkreśla, że w trakcie prac nad nową serią poświęciła dużo czasu aby zagwarantować optymalny balans pomiędzy prędkościami taktowania przy różnych napięciach a czasami opóźnień na poszczególnych progach, z dopasowaniem do profili XMP. Pozwoliło to zwiększyć samą efektywność działania, ale przede wszystkim zminimalizowało szansę wystąpienia efektu wąskiego gardła (bottleneck) przy komunikowaniu się pamięci z procesorem. 

Specyfikacja modelu Viper  Steel  Series  DDR4  16GB  (2  x  8GB)  4400 MHz  Kit (PVS416G440C9K):

  • Testowany profil częstotliwości 1: PC4-35200 (4400 MHz)
  • Testowany profil częstotliwości 2: PC4-34100 (4266 MHz)
  • Opóźnienia:: 19-19-19-39
  • Przy napięciu dla profilu 1: = 1,45 V
  • Przy napięciu dla profilu 2:= 1,35 V
  • Format: NON-ECC  Unbuffered  DIMM
  • Architektura: 288-Pin
  • Cena: 1390 zł brutto

Pokaż / Dodaj komentarze do: Patriot prezentuje Viper Steel DDR4 - nowe pamięci RAM

 0