Patriot Supersonic Rage Prime - Nowy pendrive z prędkością odczytu do 600 MB/s

Patriot Supersonic Rage Prime - Nowy pendrive z prędkością odczytu do 600 MB/s

Znany wszystkim producent dobrych jakościowo nośników danych i jeden z liderów w dziedzinie szybkich pamięci RAM - Patriot, wypuścił na rynek piekielnie wydajny pendrive. Ostatnio mogliśmy obserwować jak do sklepów dociera słabsza wersja nośnika - na USB 3.2 Gen. 1, ale teraz wszystkie limity (przynajmniej teoretyczne) zostały zniesione. Supersonic Rage Prime to flashdrive USB 3.2 Gen. 2 (10 Gbps), który może się pochwalić maksymalną prędkością odczytu na poziomie aż 600 MB/s. Jest to więc nawet więcej niż limit SATA III - 6 Gbps, który wynosi około 550 MB/s. Omawiana pamięć jest pokryta twardą, gumową osłoną, a sama wtyczka USB jest chowana do środka obudowy. Nie trzeba się więc obawiać o sprzęt w trakcie transportu. Supersonic Rage Prime posiada wsteczną kompatybilność z USB 2.0, choć tu trzeba pamiętać, że w tym wypadku nie osiągniesz reklamowanych 600 MB/s - nawet korzystając z USB 3.2 Gen. 1.

Patriot Supersonic Rage Prime USB 3.2 Gen. 2 to superszybki pendrive o prędkości odczytu do 600 MB/s.

Nowy pendrive pojawił się w trzech wersjach. Do dyspozycji mamy 250 GB, 500 GB i 1 TB. Za 250 GB zapłacimy około 237 zł, za 500GB około 443 zł, a za najbardziej pojemną – 1 TB, około 838 zł. Ceny jak widać do najniższych wcale nie należą, ale biorąc pod uwagę teoretyczną prędkość odczytu na poziomie 600 MB/s, nawet wersja jednoterabajtowa wydaje się być dobrym wyborem. Tutaj pojawia się jednak czerwone światełko. Producent niestety nie pochwalił się danymi na temat prędkości zapisu, a to przecież również szalenie ważna cecha sprzętu – szczególnie w momencie zgrywania dużej ilości danych. Urządzenie jest kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows 7/8/10 i Linux 2.4 oraz macOSX 10.6. Na pendrive, niezależnie od wersji, otrzymamy też 5 lat gwarancji.

PATRIOT prezentuje Supersonic Rage Pro USB 3.2 Gen. 1

Oprócz wspomnianego wcześniej, czerwonego światełka, powinien Was także zainteresować fakt, że... pendrive nie ma USB typu C tylko pełnoprawny port typu A. Można było się spodziewać, że producent zdecyduje się jednak na bardziej przyjazny użytkownikom rodzaj wejścia, ale jednak takowe nie jest jeszcze tak szeroko stosowane w komputerach osobistych jak typ A. Jak kształtują się cechy omawianego produktu? Poniższa lista prezentuje wszystko, czego zdołaliśmy się dowiedzieć:

Supersonic Rage Prime – cechy:

  • USB 3.2 Gen. 2
  • Wsteczna kompatybilność (aż do USB 2.0)
  • Maksymalna prędkość odczytu 600 MB/s
  • 5 lat gwarancji
  • Gumowa osłona z chowanym wtykiem USB
  • Plug and Play
  • Dioda sygnalizacyjna LED

Pokaż / Dodaj komentarze do: Patriot Supersonic Rage Prime - Nowy pendrive z prędkością odczytu do 600 MB/s

 0