Patriot szykuje 32 GB moduły pamięci RAM DDR4

Patriot szykuje 32 GB moduły pamięci RAM DDR4

Właśnie udało nam się dotrzeć do bardzo ciekawych informacji z obozu firmy Patriot, ta szykuje się bowiem do wypuszczenia na rynek nowych modułów pamięci RAM DDR4. Wynika z nich, że w drugim kwartale tego roku na rynku pojawią się pierwsze 32 GB pamięci Patriota dostępne w ramach pojedynczej kości i 64 GB zestawy (2x 32 GB). Z wewnętrznego slajdu firmy wynika, że tego typu moduły oferowane będą w ramach kilku popularnych serii producenta, poczynając od Signature, przez Elite, Premium i Blackout, a na Steel kończąc. Te dostępne mają być zarówno w formie UDIMM, jak i SODIMM oraz w różnych prędkościach, poczynając od 2400 MHz, a kończąc na 3600 MHz.

W drugim kwartale tego roku na rynku pojawią się pierwsze 32 GB pamięci Patriota dostępne w ramach pojedynczej kości i 64 GB zestawy (2x 32 GB).

W związku ze zwiększoną pojemnością modułów, producent zmuszony był zaprojektować nowe układy scalone 2Gx8, które zastąpią dotychczasowe 1Gx8. Nowe pamięci będą w pełni kompatybilne z platformami AMD i Intela. Wewnętrzne testy potwierdzają pełną zgodność z chipsetami Niebieskich: Z170, Z270, Z370, Z390 i X299 oraz z układami logiki Czerwonych: A320M, B350, B450, X470, X570 oraz X399. Jak na razie jednak producent nie planuje wypuszczać modułów DRAM o pojemności 32 GB ze wsparciem dla systemów podświetlenia RGB, gdyż nowe płytki drukowane 2Gx8 nie są do nich przystosowane i wymagać to będzie innego rozmieszczenia poszczególnych elementów. Firma nie zamierza też wypuszczać na rynek zestawów składających się z czterech kości, gdyż podobno takowe słabo się sprzedają.

Warto także dodać, że prócz standardowych modułów 32 GB, które osiągać będą do 3600 MHz, Patriot zamierza także wypuścić 32 GB kości o natywnej prędkości 3200 MHz. Czym różnią się one od tych pierwszych? Co prawda na rynku znajdziemy zdecydowanie szybsze pamięci niż 3200 MHz, ale te, ze względu na kompatybilność, przeważnie korzystają ze standardu JEDEC DDR4 o natywnym taktowaniu 2133 MHz i do uzyskania wyższych wartości wymagają manualnego OC lub aktywowania funkcji XMP (Extreme Memory Profile) / AMP (AMD Memory Profile) na płycie głównej. W tym przypadku uzyskamy zaś 3200 MHz bez żadnych dodatkowych ingerencji i wymagana będzie jedynie kompatybilna płyta główna. Czekamy więc na oficjalną zapowiedź ze strony Patriota, która powinna nastąpić już wkrótce.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Patriot szykuje 32 GB moduły pamięci RAM DDR4

 0