Patriot Viper Gaming zapowiada klawiaturę na kwantowych przełącznikach

Patriot Viper Gaming zapowiada klawiaturę na kwantowych przełącznikach

Ciągły rozwój technologiczny sprzętu gamingowego ma zapewnić szybkie reakcje w grze, wygodę oraz maksymalizować skuteczność w grach typu FPS. Patriot Viper Gaming od dłuższego czasu pracował nad implementacją rozwiązań, które o lata świetlne mają wyprzedzić obecne rozwiązania, a mowa tu o zastosowaniu technologii transferu światła i kwantów w przełącznikach. Pierwsze przełączniki oparte na technologii kwantowej były testowane na specjalnie wyselekcjonowanej grupie użytkowników od października zeszłego roku. Technologia z założenia opiera się na znanych z przełączników mechanicznych rozwiązaniach, jednakże wewnątrz przełącznika kwantowego opracowanego przez Patriot nie ma mechanicznych części. Całość odbywa się na zasadzie rozchodzenia światła w jednostkach kwantowych, co w błyskawicznym tempie informuje jednostkę centralną o wykonanej czynności. Liczne testy we współpracy z absolwentami Massachusetts Institute of Technology wykazały osiągi nieporównywalnie lepsze niż te z wykorzystaniem dostępnych na rynku przełączników. Ponieważ czas reakcji w kwantach odbywa się niemal błyskawicznie, prędkość poruszania postaci w grze i jej zachowania są kilkukrotnie szybsze niż te, które obserwujemy w klasycznych rozwiązaniach technologicznych. Jak wiadomo, czas reakcji jest najbardziej istotny w grach typu FPS, dlatego też najnowsze klawiatury na tych przełącznikach powinny głównie zainteresować miłośników wszelakich „strzelanek”.

Pierwsze przełączniki oparte na technologii kwantowej były testowane na specjalnie wyselekcjonowanej grupie użytkowników od października zeszłego roku.

Klawiatura nie różni się wyglądem od innych dostępnych na rynku modeli, jednakże praca na niej jest całkowicie bezgłośna z racji braku mechanicznych części. Aby zobrazować różnicę, można porównać pracę silnika spalinowego do nowoczesnych napędów elektrycznych. Patriot udostępnił wstępne wyniki badań i efektów starć w grze Counter-Strike Global Offensive i wyniki drużyn grających na przełącznikach kwantowych są zdecydowanie lepsze niż te na przełącznikach mechanicznych. Co więcej, przełączniki mechaniczne wybrałoby jedynie 2% użytkowników, którzy w ankiecie stwierdzili, że wolą je ze względu na charakterystyczny dźwięk.

Przedmiot badań

Przełączniki kwantowe

Przełączniki mechaniczne

Liczba rozegranych starć w Counter-Strike

Ponad 100 000

Ponad 100 000

Liczba zwycięstw

93%

7%

Procent osób które zdecydowałyby się na przełączniki

98%

2%

Tabela prezentująca testy porównawcze z wykorzystaniem różnych technologi

Jak stwierdził Jason Andrew Smitty, główny specjalista ds. wdrożeń technologii kwantowych w produktach Patriot Viper Gaming: „Zastosowane technologie kwantowe to najnowsze zdobycze w świecie gamingu. Patriot uzyskał w odpowiednich instytucjach deklaracje patentowe, co gwarantuje wyłączność na tę technologię przez najbliższe 10 lat na rynkach całego świata. Oznacza to, że technologia oparta na jednostkach kwantowych będzie dostępna wyłącznie w produktach Viper Gaming. Z wdrożeniem tej technologii do produktów konsumenckich i dla graczy wiążemy ogromne nadzieje, ponieważ przeprowadzone badania pokazują, że zastosowane rozwiązania technologiczne pozwalają uzyskać widoczną przewagę podczas starć w wirtualnym świecie. Czas reakcji na przełącznikach kwantowych to tak naprawdę coś niewyobrażalnego, co spotkać można było tylko w filmach science-fiction, kiedy mowa o napędach warpowych w statkach kosmicznych. Ta technologia jest dostępna tu i teraz i jestem pewny, że zrewolucjonizuje ona rynek.” Koszt produkcji klawiatury z przełącznikami kwantowymi nie jest jeszcze znany, jednakże nie będzie on wyższy niż przy przełącznikach mechanicznych. Jak zapewnił nas przedstawiciel firmy, finalna cena produktu kształtować ma się na poziomie klawiatur mechanicznych dostępnych na rynku. Z nieoficjalnych informacji wiemy też, że  technologia ta trafi wkrótce również do myszy gamingowych.

Aktualizacja: Prima aprilis

Pokaż / Dodaj komentarze do: Patriot Viper Gaming zapowiada klawiaturę na kwantowych przełącznikach

 0