Patriot Viper VP4300 to prawdopoodbnie najszybszy SSD na rynku

Patriot Viper VP4300 to prawdopoodbnie najszybszy SSD na rynku

Viper, czyli gamingowa marka firmy Patriot, globalnego lidera na rynku pamięci, dysków SSD i innych rozwiązań z zakresu magazynowania danych, prezentuje Viper VP4300, czyli nowy dysk PCIe Gen4 x 4 NVME w formacie M.2 2280. Nośnik bazuje na najnowszym superszybkim kontrolerze Innogrit IG5236 i najwyższej jakości pamięci podręcznej DDR4 DRAM (1 GB dla wariantu 1 TB i 2 GB dla 2 TB), która zapewnia zawrotne prędkości transferu i ogromną przepustowość systemu danych. Dysk oferuje odczyt i zapis losowy 4K do 800 tys. IOPS oraz sekwencyjny odczyt i zapis do odpowiednio 7400 MB/s i 6800 MB/s. Przekłada się to na szybsze działanie komputera, od rozruchu systemu po responsywność podczas ładowania gier lub aplikacji. 

Viper VP4300 to nowy dysk PCIe Gen4 x 4 NVME w formacie M.2 2280. Nośnik bazuje na superszybkim kontrolerze Innogrit IG5236.

Patriot Viper VP4300 to prawdopoodbnie najszybszy SSD na rynku

A jako że utrzymanie wysokiej wydajności i stabilności jest możliwe tylko przy niskich temperaturach dysku, Viper VP4300 jest wyposażony w dwa rozpraszacze ciepła, aby spełnić wysokie wymagania termiczne. Dysk posiada aluminiową osłonę termiczną i niezwykle cienką podkładkę termiczną jednorazowego użytku wykonaną z grafenu. Radiatory z aluminium i grafenu oferują dwa profile wysokości i mogą być używane niezależnie lub razem, aby zapewnić doskonałe odprowadzanie ciepła w dowolnej konstrukcji. Osłona termiczna z grafenu jest ultracienka i lekka, przez co idealnie sprawdza się, gdy przestrzeń jest ograniczona lub używamy zintegrowanego radiatora. Takie rozwiązanie sprawia, że użytkownik posiada wybór i może dostosować dysk do swoich potrzeb. 

Wiele tradycyjnych dysków SSD NVMe nakłada blokady wydajności, które ograniczają prędkość odczytu i zapisu danych w celu utrzymania odpowiedniej temperatury pracy. Viper VP4300 został jednak zaprojektowany z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii Thermal Throttling, która stawia na wbudowany czujnik termiczny i oprogramowanie układowe do zarządzania temperaturą SSD. Zapobiega to przegrzewaniu i umożliwia łatwe wykorzystanie najwyższej wydajności przy wszystkich zastosowaniach. Wspierany przez 5-letnią gwarancję Viper Gaming, dysk SSD Viper VP4300 M.2 jest niezawodnym wyborem dla entuzjastów komputerów PC, zapalonych graczy, twórców treści i profesjonalistów zajmujących się renderowaniem animacji, którzy wymagają ultraszybkiego uruchamiania i natychmiastowego dostępu w celu uzyskania najwyższej produktywności. Viper VP4300 jest dostępny w wersjach o pojemności 1 TB i 2 TB, a jego premiera została zaplanowana na 15 kwietnia. 

Ceny:

  • 1 TB: ok. 960 zł
  • 2 TB: ok. 1920 zł

Pokaż / Dodaj komentarze do: Patriot Viper VP4300 to prawdopoodbnie najszybszy SSD na rynku

 0