Pavilion Gaming 15 - pierwszy gamingowy laptop HP z procesorem AMD

Pavilion Gaming 15 - pierwszy gamingowy laptop HP z procesorem AMD

HP jest obecne na targach Gamescom, gdzie prezentuje gamingowe laptopy z serii Omen oraz Pavilion, jak również różne peryferia i akcesoria. Prawdopodobnie jednym z najciekawszych elementów prezentacji, jest wprowadzenie pierwszego w historii HP gamingowego laptopa opartego o procesor AMD - Pavilion Gaming 15. Z innych ciekawych nowości warto zwrócić na celujących w graczy esportowych, 27-calowy monitor Omen X z odświeżaniem na poziomie 240 Hz. Jak wspomnieliśmy, HP wreszcie pokazało pierwszy laptop dla graczy z procesorem od AMD. Potencjalni nabywcy będą mogli wybierać konfiguracje obejmujące procesory do Ryzen 7 oraz maksymalnie kartę graficzną  NVIDIA GeForce GTX 1660Ti w wersji Max-Q.

HP zaprezentowało na targach Gamescom szereg nowości dla graczy, w tym swój pierwszy gamingowy laptop z procesorem AMD.

Laptop prezentuje się dość ociężale i kanciasto. Niemal pozbawiony ramek 15-calowy ekran z rozdzielczością 1080p dostarczany będzie w dwóch opcjach: z odświeżaniem 60 Hz lub 144 Hz. Podwójny wentylator, podwójne ciepłowody oraz duże wloty powietrza mają zapewnić odpowiednie chłodzenie podczas intensywnych sesji z grami, a przynajmniej tak zapewnia producent. Z innych ciekawych rzeczy, znajdziemy tu 802.11 ac Wi-Fi 5 , możliwość konfiguracji z PCIe SSD i/lub dwoma magazynami na dane, pełnowymiarową podświetlaną klawiaturę, głośniki B&O a to wszystko zamknięto w obudowie o grubości 23,5 mm i wadze 2,25 kg. Ilość portów jest przyzwoita i mamy tu HDMI 2.0, Gigabit Ethernet, 3x USB ports (3.1 Type-C, 3.1 Type-A oraz 2.0 Type-A), a do tego czytnik kart i gniazdo słuchawkowe. Sprzęt ma być dostępny we wrześniu w cenie od 799 dolarów.

Kolejną gamingową  nowością jest monitor z rodziny Omen, oferujący rozdzielczość Quad HD (2560 x 1440) i posiadający certyfikat  AMD Radeon FreeSync 2 HDR. Sprzęt charakteryzuje się odświeżaniem na maksymalnym poziomie 240 Hz z czasem reakcji 1 ms. Jest to co prawda matryca TN, ale oferuje ona 90 procent pokrycia PCI-P3 oraz całkiem szerokie kąty widzenia. HP zaprojektowało Omen X 27 umieszczając z 3 stron miniaturowe ramki, co ma być ułatwieniem dla wielomonitorowych konfiguracji. Zarządzanie monitorem możliwe jest z poziomu OSD oraz Omen Command Centre, gdzie można wybrać m.in. tryb pracy jak standard czy gaming oraz włączać standardowe już dla tego typu konstrukcji nakładki z licznikiem fps oraz celownikami. HP Omen X 27 posiadać będzie 1 x HDMI 2.0, 2 x USB 3.0, 1 x DisplayPort 1.4, 1 x audio jack i wsparcie HDCP. Ceny mają zaczynać się od 649,99 dolarów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pavilion Gaming 15 - pierwszy gamingowy laptop HP z procesorem AMD

 0