PayPal zwiększa integrację z usługami Google

PayPal zwiększa integrację z usługami Google

PayPal oraz Google zapowiedziały pogłębienie dotychczasowej współpracy, co pozwoli klientom obu firm na bezproblemowe korzystanie chociażby z Google Pay.

PayPal jest niezwykle popularną usługą nie tylko na świecie, ale również w Polsce, a możliwość płacenia dość prostą metodą za wszelkie zakupy internetowe przyciąga tłumy internautów. Według informacji uzyskanych przez serwis Techcrunch, PayPal planuje głęboką integrację z równie znanym systemem płatności Google Pay. Całość ma pozwolić na bezpieczne przeprowadzanie transakcji bez konieczności podawania poufnych danych oraz logowania się i tym samym opuszczania systemu Google. Współpraca obejmie aplikacje Gmail, YouTube, Google Store, jak również wszelkie pozostałe opcje wchodzące autorstwa popularnej korporacji. Co ciekawe w skład tego wejdą ponadto inne usługi korzystające z Google Pay i transakcji typu peer-to-peer. Na początek nowe funkcje zadebiutują w Stanach Zjednoczonych. Natomiast w przyszłości zapewne otrzymają je obywatele innych państw. 

Google pogłębi integrację z systemem płatniczym PayPal. Pierwszym efektem ma być możliwość bezgotówkowego korzystania z Google Pay

Nowy etap relacji jest korzystny dla obu stron. W przypadku Google użytkownicy będą rzadziej opuszczać ich strony w celu sfinalizowania zakupu zaś klientom PayPala daje większy wybór sklepów wspierających tę metodę płatności. Warto nadmienić, że obie korporacje współpracowały ze sobą w 2014 roku, kiedy zaimplementowano system płatności w Google Play. Twórcy popularnej wyszukiwarki posiadają również wielu innych partnerów z gałęzi finansów takich jak Visa, Mastercard, Vantiv czy Cybersource. Bill Ready, wiceprezes i dyrektor ds. Operacyjnych PayPal spytany o opóźnieniu we wprowadzaniu nowości nie chciał udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Odparł jednak, że tego rodzaju integracja musi być solidnie przemyślana oraz bezpieczna.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PayPal zwiększa integrację z usługami Google

 0