PC Building Simulator może wkrótce być wykorzystywany w szkołach

PC Building Simulator może wkrótce być wykorzystywany w szkołach

Wypuszczona nieco ponad miesiąc temu gra PC Building Simulator okazała się sukcesem, który przerósł oczekiwania jej twórców. Teraz do tego sukcesu należy doliczyć fakt, że tytułem zaczęły interesować się szkoły.

PC Building Simulator odniosło spory sukces. Według ostatnich informacji tytuł sprzedał się w ilości 100000 kopii, co jak na niskobudżetowego dewelopera jest z pewnością niezłym startem. Pozwalając użytkownikom składać od podstawa komputery, a nawet budować zestawy marzeń, gra dociera do tych, którzy lubią eksperymentować z podzespołami, jednak nie posiadają do tego odpowiednich części. Co jest jednak najbardziej zaskakujące, szkoły rozpoczęły próbę nawiązania współpracy z deweloperem. Konkretnie chodzi o możliwość wykorzystywania gry podczas lekcji, których celem ma być nauczenie młodzieży podstaw działania komputera i sposoby jego budowy. Argumentacja taka jest jak najbardziej logiczna, założę się jednak, że nikt podczas tworzenia tytułu nie wpadł na taki sposób jego wykorzystania.

PC Building Simulator może wnieść nieco świeżości i bardziej zainteresować budową komputerów

Podczas gdy większość z pewnością widzi zalety w symulatorze, który pozwala tworzyć najbardziej niesamowite zestawy, to niektórzy dostrzegli tu wartość edukacyjną. PC Building Simulator korzysta z wielu podzespołów, które są obecne w rzeczywistym świecie i symuluje budowę PC całkowicie od podstaw. Pozwala na wszystko od wybory obudowy, części, składanie wszystkiego razem i to wliczając w to nawet układanie kabli.  Gra z pewnością może być przydatna, jednakże nic nie zastąpi doświadczenia zdobytego podczas własnych eksperymentów zakończonych nadpalonymi pinami na karcie graficznej, czy spalonym zasilaczem. Biorąc jedna pod uwagę mocno ograniczone zasoby finansowe i niechęć nauczycieli do eksperymentów, pomysł wykorzystania symulatora podczas lekcji może być strzałem w dziesiątkę.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PC Building Simulator może wkrótce być wykorzystywany w szkołach

 0