Pełna specyfikacja i ceny procesorów Rocket Lake-S. Nadchodzą podwyżki

Pełna specyfikacja i ceny procesorów Rocket Lake-S. Nadchodzą podwyżki

W ostatnich tygodniach jesteśmy zasypywani przeciekami na temat nadchodzącej, 11. generacji procesorów Intela, które znane są lepiej pod nazwą kodową Rocket Lake-S. Tym razem w sieci ukazały się nowe slajdy z oficjalnej prezentacji Intela, które zawierają specyfikacje praktycznie wszystkich nowych CPU, poczynając od topowych modeli Core i9, na budżetowych Core i3 i Pentium kończąc (tu czeka nas pewna niespodzianka, ale o tym za moment). Co więcej, grafiki ujawniają także ceny tych procesorów i niestety nie mamy najlepiej wieści, gdyż musimy nastawiać się na wyraźnie podwyżki względem poprzedniej generacji. 

W sieci ukazały się nowe slajdy z oficjalnej prezentacji Intela, które zawierają specyfikacje praktycznie wszystkich nowych CPU.

Na wstępie warto zaznaczyć, że podawane tu ceny odnoszą się do zakupu tysiąca sztuk, a nie pojedynczego egzemplarza, co oznaczać może, że ostateczne sklepowe ceny dla konsumentów mogą być nieco wyższe. I tak, flagowy 8-rdzeniowy Core i9-11900K wyceniony został na 539 dolarów, co oznacza podwyżkę względem Core i9-10900K aż o 51 USD. Pewną alternatywą jest tu wariant KF pozbawiony zintegrowanej karty graficznej, który kosztować ma 513 USD. Za Core i7-11700K, które również jest 8-rdzniowym CPU, ale pozbawionym trybu Thermal Velocity Boost, zapłacić trzeba będzie 399 USD, czyli o 25 USD więcej niż za poprzednika. Wersja KF w tym przypadku kosztuje 374 USD, a najtańszy procesor Core i7 z rodziny Rocket Lake (11700F) wyceniono na 298 USD.

Wszystkie modele Rocket Lake-S obsługują technikę wielowątkowości, czyli HyperThreading, wspierają natywnie pamięci DDR4-3200 i oferują do 44 linii PCIe oraz interfejs PCIe 4.0. Przypominamy także, że 11. generacja Intela bazuje na 14 nm architekturze Cypress Cove. Jeśli zaś chodzi o modele Core i3 i Pentium, to w tym przypadku Intel pokusił się jedynie o odświeżenie serii Comet Lake-S, dlatego też układy te wciąż zaliczane będą do 10. generacji, co ma odzwierciedlenie w ich nazwach. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pełna specyfikacja i ceny procesorów Rocket Lake-S. Nadchodzą podwyżki

 0