Pentiumy i Celerony z rodziny Coffee Lake - premiera spodziewana w lutym

Pentiumy i Celerony z rodziny Coffee Lake - premiera spodziewana w lutym

Ubiegły rok był bez wątpienia jednym z najciekawszych w historii, jeśli chodzi o rynek CPU, głównie za sprawą procesorów Ryzen, dzięki którym AMD ponownie rzuciło wyzwanie Intelowi i to nie tylko w mainstreamowym segmencie, ale i HEDT. Na szczęście bieżący rok także zapowiada się ekscytująco w tym zakresie.

Co prawda na drugą generację Ryzenów będziemy musieli zaczekać do kwietnia, ale wygląda na to, że już w połowie przyszłego miesiąca Intel rozszerzy swoją ofertę o tańsze modele z rodziny Coffee Lake, w tym o układy Pentium i Celeron. Tak przynajmniej wynika z przecieku z jednego z australijskich sklepów internetowych, który zamieścił nowe procesory Niebieskich w swojej ofercie, wskazując na datę dostawy produktów 14 lutego. W przypadku tej pierwszej serii spodziewać mamy się trzech 2-rdzeniowych układów ze wsparciem dla technologii HyperThreading, co oznacza 4 wątki na pokładzie. Jeśli zaś chodzi o mniej wydajne Celerony, to nadchodzą dwa nowe CPU z 2 rdzeniami i taką samą liczbą wątków.

Wygląda na to, że Intel szykuje szturm na budżetowy segment procesorów wraz nowymi CPU z rodziny Coffee Lake

Intel szykować ma także 3 nowe modele w ramach serii Core, gdzie otrzymać mamy dwa 6-rdzeniowe procesory. Jedyną różnicą pomiędzy Core i5-8600 i Core i5-8500 zdaje się być niższe taktowanie tego drugiego CPU i to zaledwie o 100 MHz. Być może pod maską kryją się jednak większe zmiany, które ujawnione zostaną w trakcie oficjalnej prezentacji. To samo powiedzieć można na temat 4-rdzeniowego Core i3-8300, który jest tylko o 100 MHz szybszy od Core i3-8100.Wspomniany australijski sklep ujawnił także ceny nowych modeli Intela, które zaczynają się od 65 AUD (ok. 51 USD) za Celerona G4900, za topowego Pentiuma G5600 zapłacić trzeba będzie 142 AUD (ok. 114 USD), a za Core i5-8600 329 AUD (ok. 264 USD). Kusząco zapowiada się Core i3-8300, który wyceniony został na 211 AUD (ok. 169 USD). Warto zaznaczyć, że wraz z tymi procesorami spodziewamy się także premiery tańszych płyt głównych z chipsetami B360, H370 oraz H310.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pentiumy i Celerony z rodziny Coffee Lake - premiera spodziewana w lutym

 0