Pepe Coin: nowy memecoin błyskawicznie zyskuje na wartości z poparciem Muska. To może być oszustwo

Pepe Coin: nowy memecoin błyskawicznie zyskuje na wartości z poparciem Muska. To może być oszustwo

Pepe Coin, nowa kryptowaluta, została wprowadzona na rynek w kwietniu 2023 r. w celu konkurowania z innymi kryptowalutami, takimi jak Dogecoin i Shiba Inu. Jest ona częścią kategorii memecoin - kryptowalut inspirowanych elementami memów, które stopniowo zyskują popularność na platformach społecznościowych. Ten nowy uczestnik w przestrzeni memecoinów czerpie inspirację z popularnej kreskówkowej żaby.

Pepe Coin, oznaczany również jako token $PEPE, zadebiutował na rynku kryptograficznym 16 kwietnia 2023 roku, będąc obsługiwanym na blockchainie Ethereum. Wydanie tej kryptowaluty odbyło się w dyskretny sposób, bez głośnych promocji ze strony influencerów ani planowanych zrzutów darmowych tokenów PEPE dla zwycięzców konkursów medialnych na platformach społecznościowych. Twórcy tej monety, pozostający anonimowi, wprowadzili "politykę braku podatków" na PEPE, co przyciąga małych i eksperymentalnych inwestorów. Oznacza to, że inwestorzy, którzy handlują monetami Pepe, nie będą obciążani opłatą za przeprowadzane transakcje.

Pepe Coin to nowa kryptowaluta, która w szybkim tempie zyskała dużo na wartości, do czego częściowo przyczynił się Elon Musk. Wiele osób jest jednak sceptycznych, wietrząc oszustwo.

Ekosystem Pepe Coin obejmuje również proces nagradzania długoterminowych graczy, a także mechanizm szybkiego spalania niektórych rezerw w celu utrzymania pożądanego niedoboru. Waluta ma z góry ustaloną liczbę krążących 391 790 000 000 000 tokenów. Te czynniki zaczęły szybko przyciągać entuzjastycznych memów kryptowalutowych inwestorów do kupowania monet Pepe, nawet jeśli miały one tylko wartość nowatorską, ze względu na inspirację kultowymi memami.  W momencie swojej premiery w kwietniu PEPE wszedł na arenę handlową w cenie 0,000000001 USD. W ciągu pierwszych siedemnastu dni od uruchomienia token PEPE wzrósł o 7000 procent, podobno osiągając kapitalizację rynkową w wysokości 1,8 miliarda dolarów do 5 maja.

Miesiąc i trzy dni po uruchomieniu PEPE kosztuje 0,000001514 USD, zgodnie z CoinMarketCap z piątku, 19 maja. Co ciekawe, kapitalizacja 1,8 miliarda dolarów, na której Pepe Coin znajdował się do 5 maja, wkrótce spadła do obecnej wyceny 597,9 miliona dolarów.

W świecie kryptowalut, podekscytowani inwestorzy często wpadają w pułapkę hossy, rzucając się na nowe kryptowaluty i mając nadzieję na nagły wzrost wartości. Po tym, jak popularność Pepe Coin zaczęła przyciągać uwagę mediów i trafiła na pierwsze strony gazet, pojawiły się podejrzenia wśród ludzi, którzy zaczęli spekulować, czy Pepe Coin nie jest oszustwem. Twórcy tej kryptowaluty pozostają anonimowi, a niezwykły wzrost ceny, który odnotowała w ciągu kilku dni, a następnie szybki spadek wartości, przyczyniły się do podejrzeń, że Pepe Coin może być scamem. Osoby działające w złej wierze często wprowadzają do obiegu nowe kryptowaluty, doprowadzając do ich sztucznego zawyżenia wartości. Kiedy osiągną zamierzony cel finansowy, wycofują się z projektu, pozostawiając inwestorów z portfelami pełnymi bezwartościowych tokenów.

Podczas gdy gigantyczne giełdy kryptograficzne, takie jak Binance i CoinMarketCap , umieściły już token Pepe na swoich platformach handlowych, niektórzy ludzie nadal pozostają sceptyczni co do angażowania się w $PEPE, przynajmniej na razie. Szaleństwo wokół tego altcoina wzmogło się jeszcze bardziej po tym, jak Elon Musk opublikował niedawno mema z Pepe the Frog. Zwolennicy Muska szybko zauważyli, że to działanie ze strony miliardera może pompować Pepe i wpłynąć na słynną ulubioną walutę Muska, DOGE.

Nieco ponad miesiąc od premiery, wzrost Pepe Coin wciąż pozostaje tematem, na który sceptycy powinni mieć oko. Eksperci branżowi ponownie zasugerowali inwestorom, aby zachowali szczególną ostrożność przed zainwestowaniem w kryptowaluty bez przeprowadzenia due diligence.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pepe Coin: nowy memecoin błyskawicznie zyskuje na wartości z poparciem Muska. To może być oszustwo

 0