Perfect Dark - reboot kultowej gry na efektownej rozgrywce

Perfect Dark - reboot kultowej gry na efektownej rozgrywce

Reboot gry Perfect Dark po raz pierwszy został zapowiedziany przez Microsoft cztery lata temu, ale wczoraj w końcu otrzymaliśmy pierwszy zwiastun rozgrywki tego tytułu, który zaprezentowano podczas Xbox Games Showcase. 

Ta gra singplayer tworzona jest przez jedno ze studiów Microsoftu, The Initiative, które pracuje nad tym tytułem razem z Crystal Dynamics (kojarzone z grami z serii Tomb Raider).  Gigant z Redmond reklamuje to jako thriller, w którym powraca tajna agentka Joanna Dark. Polecamy obejrzeć poniższy materiał, bo zapowiada się to na kawał świetnego i bardzo dynamicznego shootera.

Ta gra singplayer tworzona jest przez jedno ze studiów Microsoftu, The Initiative, które pracuje nad tym tytułem razem z Crystal Dynamics.

Twórcy twierdzą, że tytuł rozgrywa się w niedalekiej przyszłości i pozwoli graczom wybrać sposób interakcji ze światem i wykonywania misji. Ci mogą korzystać z potężnych gadżetów i skradania się, aby uzyskać przewagę nad przeciwnikami, posiłkować się zwinnością bohaterki, w tym znajomością parkouru, aby całkowicie uniknąć bycia zauważonym, stawiać na otwartą konfrontację lub łączyć różne podejścia. 

Unikalny setting Kairu opisano w następujący sposób: „Umiejscowiony w niedalekiej przyszłości świat Perfect Dark został dotknięty przez tzw. „Kaskady”, w ramach których planeta ucierpiała w wyniku serii katastrof ekologicznych, czyniących całe regiony nieprzyjaznymi dla ludzi. W następstwie katastrofy hiperkorporacja znana jako Core Mantis wkracza, aby stworzyć rozwiązanie znane jako The GEN Network i wdraża je w Kairze – przywracając równowagę ekologiczną i tworząc świeżo otoczone murami miasto, odizolowane od wrogiego środowiska zewnętrznego, aby stać się centrum innowacji technologicznych”.

Jeden z gadżetów Joanny zawiera analizator głosu umożliwiający natychmiastowe tworzenie deepfake'ów w celu przedostania się przez systemy bezpieczeństwa lub odwrócenia uwagi. Gracze będą mogli wykorzystać umiejętności bohaterki do pokonania wielu wrogów, walki wręcz, a także wykorzystywania elementów otoczenia na swoją korzyść.

„Zespół Perfect Dark nie chce, aby ta gra kojarzyła się z jednym gatunkiem – zawiera elementy strzelanek pierwszoosobowych, wciągających symulatorów i akcji typu stealth, ale łączy je w spójną całość” – mówi studio. „Celem jest zaoferowanie prawdziwych doświadczeń tajnego agenta – a kluczem do tego jest umożliwienie graczom korzystania z różnych narzędzi i umiejętności w sposób, w jaki chcą”.

Pomimo ogłoszenia w 2020 r., Perfect Dark nie ma jeszcze ustalonej daty premiery. Gra ukaże się na PC i Xbox Series X|S, a będzie też dostępna pierwszego dnia w ramach subskrypcji Xbox Game Pass.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Perfect Dark - reboot kultowej gry na efektownej rozgrywce

 0