PES 2019 Lite - Konami wypuściło darmową wersję piłkarskiej gry

PES 2019 Lite - Konami wypuściło darmową wersję piłkarskiej gry

Jeśli wysyp hitów pod koniec roku sprawił, że tym sezonie zrezygnowaliście z zakupu kolejnej odsłony serii piłkarskiej, to w takim razie powinno ucieszyć Was, że Konami zdecydowało się wypuścić PES 2019 Lite, czyli darmową, a co za tym idzie i okrojoną, wersję swojego symulatora Pro Evolution Soccer 2019. Ta dostępna jest zarówno na komputerach PC, jak i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4, więc nikt nie powinien czuć się dyskryminowany (no może poza właścicielami Nintendo Switch, na którym gra w ogóle się nie ukazała). Wersja „Lite” koncentruje się na trybie MyClub, który pozwala graczom na składanie własnych super drużyn z ulubionych piłkarzy, zarówno współczesnych, jak i z przeszłości. Ten zawiera opcjonalne mikrotransakcje i zapewne w ten sposób Konami planuje zarabiać pieniądze na darmowej wersji gry.

Konami zdecydowało się wypuścić PES 2019 Lite, czyli darmową, a co za tym idzie i okrojoną, wersję swojego symulatora piłkarskiego.

MyClub to jednak nie jedyny tryb, w jakim będzie mogli zabawić się w ramach PES 2019 Lite, ponieważ gra pozwala także rozgrywać mecze towarzyskie oraz ćwiczyć nasze umiejętności w specjalnych sesjach treningowych. Znajdziemy tu również tryb PES League, który pozwala graczom na udział w kooperacyjnych meczach 3v3 oraz ograniczonych czasowo turniejach. Producent potwierdził także, że nie zabraknie opcji pozwalającej na edycję drużyn, graczy, strojów i stadionów, co w przypadku tej serii, która ma duże problemy z oficjalnymi licencjami, jest bardzo istotną kwestią. Wygląda więc na to, że znajdziemy tu naprawdę sporo atrakcji, które pozwolą nam dobrze bawić się nie tylko samemu, ale i ze znajomymi.   

Wygląda na to, że PES 2019 Lite to odpowiedź Konami na bardzo słabo wyniki sprzedażowe tegorocznej odsłony ich popularnej serii, która niegdyś wiodła prym na rynku i choć pod względem gamplayu wciąż walczy ramię w ramię z molochem jakim jest FIFA, to jednak wyraźnie przegrywa na innych polach. Sprzedaż tegorocznego Pro Evolution Soccer względem edycji 2018 w Wielkiej Brytanii, gdzie piłka nożna cieszy się ogromną popularnością, spadła aż o 42%. Nie pomogła nawet przyspieszona data premiery, gdyż PES 2019 w tym roku ukazał się już pod koniec sierpnia. Jest to zapewne pokłosie utraty kolejnej licencji przez Konami, tym razem na Ligę mistrzów, która przeszła do konkurencji. Jeśli więc firma nie zmieni podejścia, to wkrótce na rynku pozostać może już tylko jedna licząca się seria piłkarska, czyli FIFA od EA.  

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PES 2019 Lite - Konami wypuściło darmową wersję piłkarskiej gry

 0