PETA chce dodania do God of War: Ragnarok trybu bez krzywdzenia zwierząt

PETA chce dodania do God of War: Ragnarok trybu bez krzywdzenia zwierząt

PETA, międzynarodowa organizacja non-profit walcząca o prawa zwierząt chce, żeby Sony Santa Monica dodało specjalny tryb do God of War: Ragnarok, który nie będzie krzywdził zwierząt.

Jak informuje serwis TheGamer (via Eurogamer) organizacja PETA działająca na rzecz praw zwierząt chce dodania do God of War: Ragnarok trybu bez przemocy wobec zwierząt. W tym wariancie rozgrywki Kratos mógłby ocalić życie napotkanych zwierząt. Należy jednak zauważyć, że większość z nich są mitycznymi stworzeniami a nie prawdziwymi zwierzakami. Dodatkowo znacznej części rzeczywistej fauny nie da się zaatakować i zabić. Teraz uważajcie na spoilery. Otóż Kratos podczas przygody w królestwach zabija kilka zwierząt m.in. niedźwiedzia. PETA szczególną uwagę przyłożyła do starcia głównego bohatera serii God of War z wielkim wilkiem Garmem, którego spotykamy w Helheimie.

PETA chce, by do God of War: Ragnarok dodano tryb bez przemocy wobec zwierząt.

"Ten pies był przykuty na zewnątrz na mrozie od wieków. Kratos i Atreus znaleźli go w opłakanych warunkach, zmagającego się z mroźnymi pustkowiami bez żadnego schronienia. Bez żadnego pożywienia (poza Kratosem) oraz wody. Wszystkie psy zasługują na kochające domy i ciepłe kanapy, nawet jeśli mają 20 metrów. Zimno to zimno" – powiedziała PETA w opublikowanym filmie. PETA swoimi działaniami chce, by ludzie spojrzeli na problem zwierząt, który niestety faktycznie istnieje. Jednak wątpliwe, żeby deweloperzy zdecydowali się zaimplementować do God of War: Ragnarok tryb bez krzywdzenia zwierząt.

PETA w zeszłym roku przyczepiła się serialu Wiedźmin od Netflixa. Organizacja skrytykowała twórców produkcji za to, że na planie wykorzystali prawdziwe zwierzęta, choć jej zdaniem efekty specjalne da radę uzyskać za pomocą nowoczesnych technologii. PETA zastrzeżenia miała także do Far Cry 6 żądając usunięcia z tytułu walk kogutów a jeszcze wcześniej zarzuciła przemysłowi filmowemu, iż marnuje on życie małpkom sajmiri i lemurom.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PETA chce dodania do God of War: Ragnarok trybu bez krzywdzenia zwierząt

 0