PewDiePie zbanowany w Chinach za mówienie o Hongkongu i propagandę

PewDiePie zbanowany w Chinach za mówienie o Hongkongu i propagandę

Król YouTube - Felix PewDiePie Kjellberg wydał zaskakujące oświadczenie, że jego treści zostały zakazane w Chinach i wyjaśnił również dlaczego. PewDiePie jest największym twórcą treści na YouTube, ma ponad 101 milionów subskrybentów, a jego widownia rozproszona jest po całym świecie. Jednak jednym miejscem, w którym treść Szweda nie jest już mile widziana, są Chiny. Podczas swojego ostatniego odcinka, 19 października, YouTuber zaskoczył publiczność, kiedy ujawnił, że jego zawartość została teraz zakazana w kraju i wyjaśnił, że było to spowodowane reakcją na mema.

PewDiePie to kolejna osoba zbanowana w Chinach za odniesienia do Hongkongu i pokazanie mema porównującego Chin Xi Jinpinga do Kubusia Puchatka. YouTubera w Chinach zbanowały m.in. chińskie portale typu YouTube oraz Reddit.

Pewds opowiedział publiczności co stoi za zakazem, mówiąc: "No cóż, zrobiliśmy to. Zbanowano mnie w Chinach. Po tym, jak mówiłem o protestach w Hongkongu i kpiłem z ich przywódcy, który wygląda jak Kubuś Puchatek, dostałem bana od Chin". Następnie wyjaśnił, że szukanie jego nazwiska w tym kraju na dowolnej stronie jak Reddit lub YouTube, pokaże pusty wynik. Chociaż uznał to w pewien sposób za zabawne, przeprosił również fanów. "Śmieję się, ale jednocześnie jest mi przykro jeśli jesteś w Chinach i próbujesz obejrzeć moje filmy. Tego jest do bani, ale też jest trochę zabawne. Felix powiedział, że ​​spodziewał się bana, biorąc pod uwagę historię cenzurowania tematów mówiących Hongkongu w tym kraju.

Film, za który Szwed został zbanowany, to "Meme Review" - odcinek z 16 października, w którym gwiazda YouTube recenzowała aktualnie popularne memy w internecie. W połowie tego odcinka Pewds skupił się na protestach w Hongkongu, które odbywają się teraz przeciwko Chinom. Przedstawiał na mem porównujący Chin Xi Jinpinga do postaci Disneya - Kubusia Puchateka. "Stało się już memem, że chiński przywódca wygląda dokładnie jak Kubuś Puchatek", śmiał się PewDiePie. "Podobieństwo jest niesamowite!". W 2017 roku rząd Chin zaczął cenzurować i zakazywać postaci Disneya  po tym, jak blogerzy zaczęli publikować memy chińskiego przywódcy porównujące go do gadającego niedźwiadka.  Kraj zakazał nawet pokazywania w chińskich kinach w 2018 roku filmu "Christopher Robin" z udziałem Ewana McGregora po tym, jak Chin Xi Jinping uznał porównania z memów za formę propagandy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PewDiePie zbanowany w Chinach za mówienie o Hongkongu i propagandę

 0