Grupie spekulantów udało się kupić aż 3500 konsol PlayStation 5

Grupie spekulantów udało się kupić aż 3500 konsol PlayStation 5

Nie jest tajemnicą poliszynela, że w tym momencie prawdopodobnie większa jest szansa na wygranie na loterii niż kupienie konsoli PlayStation 5 po normalnej cenie. Zainteresowanie urządzeniem było tak duże, że wszystkie modele zostały błyskawicznie wyprzedane. Potwierdziło to samo Sony, które przyznało, że w tym momencie nie ma dostępnych konsol. Nie wiemy też, kiedy na rynek trafi kolejna partia PS5. Spora w tym wszystkim wina „Januszy biznesu”, którzy postanowili kupić PlayStation 5 tylko po to, aby później sprzedać ją z zyskiem. Widziałem aukcje, w których niektórzy domagali się nawet 12 tys. złotych za urządzenie, chociaż standardem jest kwota w granicach 4-5 tys. To jednak nic w porównaniu z pewną grupą z Wielkiej Brytanii, której udało się kupić około 3500 egzemplarzy PS5 tylko po to, aby je za chwilę sprzedać po zawyżonej cenie. Jak im się to udało?

Pewne grupa z Wielkiej Brytanii kupiła aż 3500 PlayStation 5 z myślą o późniejszej sprzedaży.

PlayStation 5

Grupa nazywa się CrepChiefNotify i na ten moment udało im się kupić około 3500 konsol PlayStation 5, co potwierdził ich menadżer. Najpierw, w ramach przedsprzedaży, zarezerwowali około 1000 egzemplarzy. Gdy już sprzedaż ruszyła, to zamówili kolejne 2472 konsole. Jak to możliwe w sytuacji, gdy tak wielu osobom nie udało się kupić upragnionego urządzenia? Szef grupy przekonuje, że wiedzą, gdzie szukać, zanim to w ogóle zostanie ogłoszone. Ich główny człon składa się z 12 pracowników, ale w sumie w przedsięwzięcie zaangażowanych jest kilka tysięcy osób, które wykupiły specjalną subskrypcję w cenie od 29,99 do nawet 399,99 funtów za miesiąc, w ramach której oferowanych jest wiele usług. Podstawowa daje dostęp do trudno dostępnych produktów, jak właśnie PlayStation 5, które później można sprzedać ze sporym zyskiem.

Jednak biznes grupy nie opiera się tylko i wyłącznie na konsolach. Tak naprawdę wszystko zaczęło się od butów, gdzie najbardziej pożądane modele również są bardzo trudne do kupienia i często kosztują krocie. W trakcie pandemii koronawirusa CrepChiefNotify zauważyli też wzmożoną sprzedaż zupełnie nowych produktów, jak chociażby zewnętrzne jacuzzi i na tym też zaczęli robić interes. W przypadku PlayStation 5 i Xbox Series X/S dokładnie śledzili wszystkie sklepy w Wielkiej Brytanii i stworzyli nawet specjalne boty, które każdemu klientowi niemal ze 100-procentową pewnością gwarantowały zakup przynajmniej jednego egzemplarza konsoli. Podejrzewam, że podobne grupy działają też w Polsce i stąd tak wielu osobom ostatecznie nie udało się kupić PS5.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Grupie spekulantów udało się kupić aż 3500 konsol PlayStation 5

 0