Phanteks wprowadza bloki wodne kompatybilne z Asus Aura i MSI Mystic Light

Phanteks wprowadza bloki wodne kompatybilne z Asus Aura i MSI Mystic Light

Coś dla fanów świecidełek. W ofercie Phanteks pojawiły się dwa efektowne bloki wodne z serii Glacier, model C350i oraz G1080. Pierwszy z nich przeznaczony jest na procesory marki Intel, a drugi - karty grafiki GTX 1080. 

Technicznie, Glacier C350i jest typowym blokiem wodnym na CPU złożonym z miedzianej, niklowanej podstawy i akrylowego topu. Część zasadnicza składa się z systemu mikrokanalików o szerokości 0,4 mm i głębokości 5 mm, co zdaniem producenta przekłada się na wysoką wydajność. Do uszczelnienia konstrukcji wykorzystano markowe o-ringi Viton. To z kolei gwarantuje ponoć wieloletnią szczelność. Co jednak najciekawsze, C350i posiada oświetlenie diodowe umożliwiające synchronizację z technikami Asus Aura Sync oraz MSI Mystic Light Sync. Blok można więc podłączyć do odpowiedniego gniazda na kompatybilnej płycie głównej i sterować jego iluminacją z poziomu systemu operacyjnego. Kompatybilność z podstawkami obejmuje wszystkie współczesne rozwiązania Intela - LGA 1150, LGA 1151, LGA 1155, LGA 1156 oraz LGA 2011(-3).

Cechą wyróżniającą nowe bloki Phanteks jest możliwość sparowania LEDów z płytą główną wyposażoną w Asus Aura Sync bądź MSI Mystic Light Sync.

Glacier G1080 natomiast, zgodnie z panującą modą, został zrealizowany w konwencji Full-cover. Oznacza to, że blok chłodzi nie tylko procesor graficzny karty, ale także pamięci VRAM oraz sekcję zasilania. Wykorzystane materiały to ponownie niklowana miedź oraz akryl. Niemniej do tej listy dochodzi jeszcze acetal widniejący na wstawkach stylistycznych, a ponadto w obrębie sekcji otworów wlotowych. U podstawy bloku stoi oczywiście system mikrokanalików, jednak tym razem producent wstrzymał się od podawania jakichkolwiek liczb. Raz jeszcze otrzymujemy za to informację o kompatybilności z systemami oświetlenia Asus Aura Sync oraz MSI Mystic Light Sync. Inżynierowie zadbali o obsługę naprawdę wielu modeli GeForce GTX 1080, choć ze zrozumiałych przyczyn każdy akcelerator otrzymał unikalne wydanie bloku. Summa summarum pomyślano o użytkownikach następujących modeli: Asus GTX 1080 ROG Strix Gaming, EVGA GTX 1080 FTW, Gigabyte GTX 1080 G1 Gaming, MSI GTX 1080 Gaming i Nvidia GTX 1080 Founders Edition (referent). 

Obydwa bloki powinny trafić do sklepów w ciągu najbliższych dni. Glacier C350i dostępny będzie w dwóch wersjach, Satin Black oraz Mirror Chrome, różniących się głównie kolorem zapinki. Z kolei Glacier G1080, jak już zdążyłem wspomnieć, otrzyma aż pięć wariantów związanych z modelem akceleratora. Sugerowana cena detaliczna bloku na procesor to ok. 350 zł, zaś na kartę grafiki - ok. 570 zł. Wyjątek stanowi odmiana dla referenta, która powinna być o kilkadziesiąt złotych tańsza od pobratymców. Producent zapewnia, że w cenę zostały wliczone wszystkie akcesoria niezbędne do montażu z pastą termoprzewodzącą włącznie. Gwarancja dla rynku europejskiego to 24 miesiące. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Phanteks wprowadza bloki wodne kompatybilne z Asus Aura i MSI Mystic Light

 0