Phantom Dust HD za darmo od dziś na Windows 10 i Xbox One

Phantom Dust HD za darmo od dziś na Windows 10 i Xbox One

Dość miłym gestem wykazał się Microsoft, który postanowił udostępnić remaster gry Phantom Dust za darmo, tak na Windows 10, jak i Xbox One. Tytuł będzie dostępny od dzisiaj.

Oczywiście gra nie jest całkowicie darmowa, będą umieszczone w niej mikropłatności, aczkolwiek żadne z nich nie stają na drodze w swobodnym przechodzeniu kampanii. Co więcej, Phantom Dust HD nie jest wbrew pozorom zwykłym portem gry z podniesioną rozdzielczością. Oczywiście będziemy mogli cieszyć się klarownością obrazu wyższą niż oryginalne 480p - od 1080p aż po 4K. Poza tym, studio odpowiedzialne za remaster postanowiło zaingerować w tryb dla pojedynczego gracza i umożliwić przeskakiwanie trudniejszych sekcji po trzykrotnie nieudanych próbach. Jednym z zarzutów wobec oryginału było to, że kampania potrzebowała dużo czasu, aby się rozkręcić. Zmiany dokonane przez ekipę Code Mystics pod okiem dyrektora kreatywnego Microsoft Studios Adama Isgreena mają w założeniu temu zapobiec i dać graczowi dostęp do opcji kreowania własnego arsenału wcześniej. Oprócz tego w trybie multiplayer od razu znajdziemy do nabycia wszystkie umiejętności, które nie są już ściśle związane z naszymi postępami w single-playerze.

Phantom Dust - kolejny tytuł Xbox Play Anywhere umożliwiający rozgrywkę pomiędzy Windows 10 PC a Xbox One oraz synchronizację stanów gry pomiędzy platformami

Phantom Dust to połączenie karcianki wraz z grą akcji z perspektywy trzeciej osoby. Tytuł posiada zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i sieciowy. Oryginalnie gra ujrzała światło dzienne w 2004 roku na pierwszym Xboksie, aczkolwiek nigdy nie została wydana w Europie (jedynie w Japonii i USA), przez co jest poniekąd nieznanym reliktem z tamtej epoki. Phantom Dust został bardzo dobrze przyjęty wówczas przez krytyków, ze średnią ocen Metacritic na poziomie 81%. Interesującą ciekawostką jest to, że ekipa odpowiadająca za remaster nie była w stanie odzyskać z archiwów oryginalnego kodu gry - musiała go złamać i odtworzyć na nowo. Poniżej znajdziemy minimalne wymagania sprzętowe konieczne do uruchomienia gry:

  • System operacyjny: Windows 10 64-bit
  • Procesor: Intel Core2 Duo E6550 @ 2.33GHz | AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5600+
  • RAM: 1 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 650 | AMD Radeon HD 7750
  • Miejsce na dysku: 9,5 GB
  • DirectX: wersja 11

Phantom Dust można pobrać tutaj.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Phantom Dust HD za darmo od dziś na Windows 10 i Xbox One

 0