Phil Spencer odnosi się do wycieku danych Microsoftu

Phil Spencer odnosi się do wycieku danych Microsoftu

Microsoft mierzy się obecnie z dużym wyciekiem, który ujawnił informacje o odświeżonym Xboxie Series X czy next-genowej konsoli. Szef marki Xbox, Phil Spencer, odniósł się do mega wycieku Microsoftu zarówno w notatce dla pracowników, jak i publicznie na Twitterze (X).

Phil Spencer odnosi się do wycieku dokumentów Microsoftu

Phil Spencer odpowiedzialny w Microsofcie za dział konsol Xbox i gier w mejlu wysłanym do pracowników firmy z Redmond napisał, że chociaż cała sprawa jest rozczarowująca, to wiele dokumentów ma ponad rok, a plany korporacji ewoluowały od tego czasu. Spencer dodał również, iż wyciek w ogóle nie powinien mieć miejsca. Podobny, nieco krótszy komunikat zamieścił na Twitterze. „Widzieliśmy dyskusję na temat starych e-maili i dokumentów. Trudno jest patrzeć, jak praca naszego zespołu jest dzielona w ten sposób, ponieważ tak wiele się zmieniło i jest tyle powodów do ekscytacji teraz oraz w przyszłości. Prawdziwymi planami podzielimy się, kiedy będziemy gotowi”.

Według szefa marki Xbox Phila Spencera wyciek dokumentów pochodzących ze sprawy związanej z przejęciem Activision Blizzard nigdy nie powinien mieć miejsca. Jednak jego zdaniem zawarte w nich informacje są przestarzałe.

Jeżeli chodzi o treść e-maila wysłanego do pracowników Microsoftu jest ona następująca: „Dzisiaj kilka dokumentów złożonych w postępowaniu sądowym dotyczącym proponowanego przez nas przejęcia Activision Blizzard zostało przypadkowo ujawnionych. Wiem, iż to rozczarowujące, nawet jeśli wiele dokumentów ma ponad rok, a nasze plany ewoluowały”.

„Wiem też, że wszyscy bardzo poważnie podchodzimy do poufności naszych działań i informacji naszych partnerów. Ten wyciek oczywiście nie świadczy o tym, że spełniliśmy te oczekiwania. Wyciągniemy wnioski z tego, co się stało i będziemy silniejsi w przyszłości. Wszyscy wkładamy w naszą pracę niesamowitą ilość pasji oraz energii i nie chcemy, aby te ciężkie działania były dzielone ze społecznością. To powiedziawszy, jest o wiele więcej powodów do ekscytacji, natomiast kiedy będziemy gotowi, podzielimy się z faktycznymi planami z naszą społecznością graczy”.

Microsoft chciał przejąć Nintendo, Steam, a nawet TikToka

Cała historia ogromnego wycieku dokumentów Microsoftu zaczyna się w okolicach minionego weekendu, po tym jak wewnętrzne pliki zostały dołączone do jednego publicznie opublikowanego dokumentu, a następnie nie zostały prawidłowo ukryte. Po wycieku FTC wydała oświadczenie, że nie ponosi odpowiedzialności za wyciek, a sędzia nadzorujący sprawę wyjaśnił również, że to Microsoft udostępnił link do plików. Nowy Xbox to nie wszystko.

Zgodnie z udostępnionymi informacjami Microsoft w przeszłości planował dokonać gigantycznych przejęć, a na jego liście znalazły się m.in. Nintendo będące konkurentem producenta Xboxa na rynku konsol czy Valve, do którego należy Steam, czyli największa platforma z grami cyfrowymi na PC. Phil Spencer odbija piłeczkę i uważa, iż dane te są przestarzałe, jednak nie można całkowicie wykluczyć, iż firma nie ostrzy sobie zębów na platformę pokroju Steam.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Phil Spencer odnosi się do wycieku danych Microsoftu

 0