Phil Spencer: Specyfikacja PS5 pokazuje, że XSX jest na dobrym kursie

Phil Spencer: Specyfikacja PS5 pokazuje, że XSX jest na dobrym kursie

W ostatnim podcaście IGN Unlocked Ryan McCaffrey rozmawiał z szefem Xbox Philem Spencerem na temat nadchodzącej konsoli nowej generacji Microsoftu - Xbox Series X i konkurencji. Spencer powiedział, że zamierzają zachować elastyczność, jeśli chodzi o wycenę serii X i że mają dobry plan na wypuszczenie konsoli jeszcze w tym roku. "Zdecydowanie będziemy mieć szeroko otwarte oczy, podczas działań po premierze", powiedział Spencer. "Będziemy patrzeć na to, co robi konkurencja, ale mamy plan i czujemy się bardzo pewni, jeśli chodzi o nasze działania. Dawno temu ty i ja siedzieliśmy w pokoju i powiedziałem, że chcę wygrać i przez lata denerwowaliście się ze mną na temat 'Gdzie jest ten zwycięski plan?' Wierzę, że teraz mamy plan, który może wygrać".

Phil Spencer, szef Xboxa jest przekonany, że ich pomysł na Xbox Series X sprawdzi się i jest o tym przekonany jeszcze bardziej po ujawnieniu specyfikacji PlayStation 5.

Podczas podcastu wiceprezes Microsoftu ds. gier nie tylko mówił o cenie Series X, ale także wspomniał o największym rywalu w postaci PS5 od Sony. Zapytany o swoją reakcję na ujawnioną specyfikację PlayStation 5 w ubiegłym miesiącu, szef Xbox odpowiedział, że chociaż SSD i technologia dźwięku 3D w PS5 są imponujące, to zespół Xboxa jest jeszcze bardziej pewny co do wyborów dokonanych w Xbox Series X. "Czułem się naprawdę dobrze z tym, jak plasuje się Series X" - powiedział Spencer. "Myślę, że Mark [Cerny] i jego zespół wykonali naprawdę dobrą robotę w zakresie przetwarzania dźwięku, ich technologia SSD jest imponująca, podobało to się nam. Widzieliśmy pracę, którą wykonali. Ale spojrzeliśmy całościowo na naszą platformę, na CPU, GPU, RAM i przepustowość, architekturę, prędkość, opóźnienia, kompatybilność wsteczną". 

"Dotarcie do tego momentu zajęło nam lata… więc zdecydowanie mam szacunek dla każdego zespołu niezależnie od platformy, który szykuje się do premiery, bo to jest mnóstwo pracy. Dodam jeszcze, że kiedy w końcu zobaczyliśmy publiczne ujawnienie specyfikacji PS5, poczułem się jeszcze lepiej z wyborami dokonanymi na naszej platformie. I spodziewałem się, że to zrobię. Zespół sprzętowy, który stworzył Xbox One S i Xbox One X, po prostu mam do nich dużo zaufania. Jeśli damy im czas i cele, to wierzę w ich zdolność do stworzenia świetnego kompleksowego systemu".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Phil Spencer: Specyfikacja PS5 pokazuje, że XSX jest na dobrym kursie

 0