Phil Spencer uważa, że Sony chce osłabić pozycję Xboxa

Phil Spencer uważa, że Sony chce osłabić pozycję Xboxa

Przejęcie Activision Blizzard stało się kością niezgody między Microsoftem a Sony i rozpoczęło nowy etap wojny dwójki gigantów technologicznych. Do działania Japończyków odniósł się szef marki Xbox, Phil Spencer.

Szef marki Xbox, Phil Spencer podczas podcastu Second Request powiedział, że Sony jest jedynym głównym przeciwnikiem kupna Activision Blizzard. "Sony chce bronić swojej dominującej pozycji na rynku konsol. Sposób, w jaki działają polega na osłabianiu Xboxa. [Sony] ma zupełnie inne spojrzenie na branżę niż my. Nie udostępniają swoich gier w tym samym dniu na PC i konsolach oraz w usłudze subskrypcyjnej" – powiedział Spencer, dodając, iż jego zdaniem przejęcie będzie korzystne dla graczy. "Największy producent konsol na świecie zgłasza sprzeciw co do jednej serii, o której mówiliśmy, że będzie nadal dostarczana na platformę. Jest to umowa, która przynosi korzyści klientom dzięki wyborowi i dostępowi" – dodał Spencer.

Phil Spencer uważa, że chce utrzymać dominację PlayStation i osłabić Xboxa.

Xbox

Szef Xboxa uważa, że gry staną się łatwiej dostępne dla społeczności, gdy zostaną udostępnione w Game Passie. Cóż to naturalne, że Spencer broni umowy z Activision Blizzard, aczkolwiek naprawdę uważacie, że wchłonięcie tego wydawcy zagrozi pozycji Sony na rynku konsol? Przyszłość serii Call of Duty na urządzeniach PlayStation wzbudza obawy nie tylko producenta z Japonii, ale również regulatorów, od których zależy akceptacja umowy. Z decyzją wstrzymała się Komisja Europejska dając sobie czas na dokładne przeanalizowanie dokumentów, z kolei Federalna Komisja Handlu chce uniemożliwić realizację przejęcia.

W skardze FTC zwrócił uwagę na historię Microsoftu w pozyskiwaniu i wykorzystywaniu cennych treści do gier w celu stłumienia konkurencji ze strony konkurencyjnych konsol, w tym na przejęciu ZeniMax, spółki macierzystej Bethesda Softworks. "Dziś staramy się powstrzymać Microsoft przed przejęciem kontroli nad wiodącym niezależnym studiem gier i wykorzystaniem go do szkodzenia konkurencji na wielu dynamicznych i szybko rozwijających się rynkach gier" – powiedziała Holly Vedova, dyrektor Biura ds. Konkurencji FTC. Cóż zobaczymy, jak zakończy się ta sprawa, uważace, że Microsoft przejmie Activision Blizzard?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Phil Spencer uważa, że Sony chce osłabić pozycję Xboxa

 0